Administrator
Odsłony: 377

Instytut Książki rozpoczął trzecią odsłonę kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, która w tym roku została przygotowana z myślą pierwszakach.

instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,pierwsze-abecadlo-%E2%80%93-wyprawka-czytelnicza-dla-pierwszaka,5695.html

Na początku listopada, przy okazji pierwszej wizyty w bibliotece, uczniowie klas pierwszych otrzymali Pierwsze Abecadło - antologię tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Książka ta zaprasza młodego, początkującego i coraz bardziej samodzielnego czytelnika, jakim jest uczeń klasy pierwszej, do smakowania dobrej literatury i sztuki.

0 20201102

Uczniowie znajdą w niej utwory poetyckie i prozatorskie m.in.:

  • Małgorzata Musierowicz Kurczak, Boję się
  • Aleksander Fredro Paweł i Gaweł
  • Dorota Terakowska Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie
  • Jan Twardowski Dwa święta
  • Anna Onichimowska Prawie się nie boję
  • Joanna Olech Pompon w rodzinie Fisiów
  • Rafał Kosik Amelia i Kuba
  • Danuta Wawiłow Spacer
  • Marcin Szczygielski Czarownica piętro niżej

Aby rozbudzać w dzieciach miłość do książek już od najmłodszych lat, zachęcamy rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem i budowania w ten sposób trwałych więzi, własnej aktywności twórczej. Z tego powodu w Wyprawce Czytelniczej pierwszoklasiści otrzymali broszurę pt. Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Dla pierwszoklasistów przygotowano także Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Mali czytelnicy w bibliotece będą mogli wypożyczyć pełne teksty większości zaproponowanych utworów, a także inne książki spotkanych w antologii autorów.

 

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych