p. Anna GIzińska

IMG 20200228 103056Klasa 2a zrealizowała II moduł projektu „Czytam z klasą.Lekturki spod chmurki”. Wspólnie poznawaliśmy przygody wesołego kota-Cukierka, bohatera książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie”. Po przeczytaniu lektury przystąpiliśmy do wykonywania kolejnych zadań. Wypełniliśmy „Lekturniki” jako podstawowe zadanie. Każdy z nas opisał i narysował ulubioną przygodę Cukierka. Przygotowaliśmy gazetkę, aby zachęcić innych do zapoznania się z lekturą. Wykonaliśmy też „geometryczne” koty, praca ta sprawiła nam wiele przyjemności. Przeprowadziliśmy klasową zbiórkę karmy oraz innych rzeczy dla zwierząt – koce, zabawki. Wszystkie produkty przekazaliśmy opiekunom szkolnego Wolontariatu, a następnie do schroniska dla zwierząt. Bardzo chętnie przynosiliśmy wiele produktów, chcąc pomóc zwierzętom. Zorganizowaliśmy „klasowy konkurs pięknego czytania”. Uczniowie biorący udział w konkursie czytali wybrane przez siebie wiersze o zwierzętach. Pozostali wcielili się w rolę jurorów. W dużym zaciekawieniem słuchali i profesjonalnie oceniali. Na koniec nagrodziliśmy zwycięzców oraz osoby wyróżnione. Każdy uczestnik otrzymał też pamiątkowy dyplom. Podsumowaniem naszej pracy z lekturą było zrobienie legowisk dla naszych zwierzaczków-maskotek. Ta praca sprawiła nam wiele radości. Każdy starał się zrobić wygodne, ładne, kolorowe i przyjemne „mieszkanko” dla swojej ulubionej maskotki. Efekty były zaskakujące.