p.Natalia Pielasa

kolej33 Uczniowie z klasy 3a w ramach realizacji II modułu programu edukacyjnego „Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki”, omawiali lekturę Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją". Dzieci uzupełniły metryczkę w „Lekturniku”, opowiadając swoje wrażenia po przeczytaniu książki. Następnie zilustrowały wybraną przez siebie historię psa Lampo, opisując kilka zdań na ten temat. Później uczniowie w kilkuosobowych grupach przygotowali plakaty zachęcające do przeczytania tej fascynującej, pełnej przygód książki. Dzieci pracowały w miłej atmosferze, integrując się z zespołem klasowym. Prace można było podziwiać na korytarzu szkolnym. Kolejnym zadaniem było zrobienie legowiska z przyniesionych przez siebie materiałów. Pomysłowość i kreatywność zagościła na naszych zajęciach plastycznych. Każde legowisko było oryginalnie i bardzo ładnie wykonane. Chętnie zamieszkały w nich pluszaki przyniesione przez dzieci. W klasie odbył się również konkurs czytelniczy. Zadaniem dzieci było przygotowanie fragmentu z książki "O psie, który jeździł koleją" oraz przeczytanie go w klasie. Uczniowie bardzo sumiennie podeszli do tego zadania. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody. Dzieci były bardzo zadowolone, mając możliwość w taki sposób omawiać piękną historię psa Lampo.