A. Gizińska
Odsłony: 2091

310807046 2471087166371860 6375035208612043525 nW styczniu uczniowie klas 1-3 zrealizowanie kolejne ciekawe zadania z projektu „Z kulturą mi do twarzy”. Zadania, które zostały zrealizowane to:

„Śladami przeszłości” –uczniowie klasy 1c i 3b odwiedzili Centrum Edukacyjne IPN Przystanek Historia i wzięli udział w lekcji z cyklu "Co by było gdyby zwierzęta mówiły".

„Dawno, dawno temu, za górami, za lasami…”  -uczniowie klasy 2b pisali w grupach lub indywidualnie swoje własne bajki, które prezentowali w klasie. Wszyscy zgodnie postanowili stworzyć książkę pt „Klasowe bajki”. Teksty przepisali podczas zajęć komputerowych, wykonali też ilustracje.

„Sztuka łączy wszystkich”  - z okazji Dnia Babci i Dziadka wszyscy uczniowie wykonali okolicznościowe laurki, które przekazaliśmy mieszkańcom pobliskiego Domu Seniora.

Chińskie wachlarze” – uczniowie klasy 2c i 1c wykonali chińskie wachlarze. Każdy z nich był wyjątkowy i ozdobiony ulubionym motywem ucznia.

Cztery Wielkie Wynalazki – druk, kompas, papier, proch” - uczniowie klasy 1c poznali Chiny - specyfikę tego kraju, jego kulturę, a także pochodzące stamtąd wynalazki. Oglądali filmy przedstawiające atrakcje turystyczne i przyrodnicze Chin, nauczyli się śpiewać piosenkę o tym kraju, słuchali chińskiej muzyki,

„Mali i duzi architekci” – uczniowie klasy 3b  konstruowali budowle z papieru i tektury na wzór słynnych zabytków znajdujących się we Włoszech.

„Niezwykła sztuka origami” – uczniowie klasy 1b poznali tradycje oraz kulturę Chin. Dzieci bacznie przyglądały się sztuce origami, następnie przystąpiły do pracy – nauczyły się składać papierowy kubek poznaną metodą.

„Teatr lalek” – Uczniowie klasy 2b postanowili przez chwilę wcielić się w role aktorów. Wykonali samodzielnie kukiełki z łyżek drewnianych, następnie przedstawiali różne historię.