MSU
Odsłony: 1947

1 1W dniu 9 marca 2023 roku w naszej szkole, odbyło się spotkanie dla uczniów klas I-III na temat bezpieczeństwa  w sieci, które zorganizował Mały Samorząd Uczniowski.  Na spotkanie została zaproszona p. Anna Heronimek, przedstawiciel fundacji Orange. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, a także zagrożenia, z którymi mogą się spotkać dzieci. Uczniowie uświadomili sobie jakie skutki może nieść niewłaściwie korzystane z Internetu, telefonów komórkowych czy też innych technologii. Zapoznali się z zagrożeniami czyhającymi na nich w sieci, a przede wszystkim dowiedzieli się, jak się przed nimi bronić. Podsumowaniem spotkania był quiz, który rozwiązywali reprezentanci każdej z klas. Uczniowie świetnie sobie  poradzili z tym zadaniem i zdobyli nagrodę dla całej klasy: zakładkę do książki. Każdy  z uczniów otrzymał również grę edukacyjną „Bezpieczni Tu i Tam” oraz smycz.

Spotkanie było poparte prezentacją multimedialną z elementami dyskusji. Miało ciekawy przebieg i wzbudziło u uczniów duże zainteresowanie. Dziękujemy pani Ani oraz  fundacji Orange za przekazanie upominków dla uczniów.