p. K. Kluczek

sm 04Dnia 25.02.2019 r. dzieci z grupy 0a wybrały się na wycieczke do szkoły muzycznej. Wizyta dostarczyła dzieciom wiele ciekawych wrażeń. Przedszkolaki oglądały różne pomieszczenia w kinie „Muza”, podziwiały świetlne i akustyczne efekty zorganizowane przez pracowników naszego kina. Dzieci poznały budynek szkoły, odwiedziły sale lekcyjne, w których młodzież uczy się gry na różnych instrumentach.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się na jakich instrumentach grają uczniowie. Miały okazję poznać takie instrumenty jak fortepian, gitara, flet, skrzypce, perkusja. Dowiedziały się z czego wykonane są instrumenty i w jaki sposób wydobywa się z nich dźwięk. Dzieci były zafascynowane wyglądem szkoły i umiejętnościami jej uczniów. W tym dniu towarzyszyły im niezapomniane przeżycia, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej szkoły.

Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom za miło spędzony czas.