Agnieszka Kaczmarczyk

IMG20221213114312Celem Szkolnego Koła Wolontariatu jest zaangażowanie ludzi młodych do świadomej, dobrowolnej i nieodpłatnej pomocy innym.
Uczniowie, którzy robią coś na rzecz innych, sami też uczą się współpracy, planowania, zarządzania czasem, rozliczania siebie i innych z zadań, których się podjęli. Wolontariat to także szkoła odpowiedzialności za drugiego człowieka, szkoła inicjatywy i przedsiębiorczości, a wreszcie empatii.
Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu trwa cały rok: daje wsparcie osobom potrzebującym, włącza się w zbiórki, organizuje akcje charytatywne.
Wszystkim, którzy 5 grudnia obchodzili swoje święto – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza składamy wyrazy wdzięczności za zaangażowanie w życie społeczne szkoły, środowiska lokalnego, okolic.
Dziękujemy również osobom, które na co dzień wspierają działalność Szkolnego Koła Wolontariatu.

Wesołych Świąt