Iwona Dróżdż

Od października 2021 roku w naszej szkole rozpoczynamy realizację projektu Pasjonaci natury i kultury – przyrodnicze, ekologiczne i kulturowe inspiracje słowem, dźwiękiem, tańcem i pędzlem malowane w ramach ogólnopolskiego projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt jest odpowiedzią na zainteresowanie naszych uczniów i ich rodziców możliwościami finansowania wyjazdów zagranicznych. Na jego realizację otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 118 987,00 zł.

W ramach projektu grupa 20 uczniów (z klas VI, VII, VIII) pod opieką 4 nauczycieli poleci na tydzień do Portugalii w celu odbycia zajęć wspólnie z uczniami Escola Secundária Dr. Joaquim Gomes Ferreira Alves w Porto. Przed pobytem w Porto uczniowie przygotują się do mobilności. Dodatkowe zajęcia obejmą przygotowanie językowe ze szczególnym naciskiem na komunikację. Uczniowie poznają i utrwalą słownictwo związane z tematyką projektu oraz będą ćwiczyć wypowiedzi w języku angielskim.

Uczestnicy wyjazdu zostaną wyłonieni w rekrutacji z zachowaniem równych szans. Rekrutacja odbywać się będzie w październiku w dwóch etapach.

Rekrutacja do projektu zostanie przeprowadzona w oparciu o równość szans bez względu na płeć, wiek, pochodzenie etniczne, niepełnosprawność, wyznanie itp.