Iwona Dróżdż

249650904 2975133902704914 5847291587669761041 n

Wizyta przygotowawcza przedsięwzięcia Pasjonaci natury i kultury – przyrodnicze, ekologiczne i kulturowe inspiracje słowem, dźwiękiem, tańcem i pędzlem malowanerealizowanego w projekcie „Ponadnarodowa mobilność uczniów”

W ostatnim tygodniu października 2021 roku panie koordynatorki projektu poleciały do Porto w Portugalii, aby przygotować mobilność uczniów. Głównym celem wizyty było podpisanie umowy z Escola Secundária Dr. Joaquim Gomes Ferreira Alves w Valadares dzielnicy pięknego Porto w Portugalii.

Panie pracowały również nad przygotowaniem wzorów potrzebnej dokumentacji, końcowym dopracowaniem zajęć pod względem tematycznym oraz sprawdzeniem możliwości  miejsca zakwaterowania i wyżywienia. Niebieskie od azulejos Porto powitało nasze panie słoneczną pogodą i zachwyciło pięknem zabytków i miejsc (np. plaża), gdzie można odpocząć. W czasie spacerów panie wyznaczyły miejsca, które uczniowie zwiedzą podczas swojej mobilności. Będą to m.in.: Ribeira e cais de Gaia, Mosteiro da Serra do Pilar, Estação de São Bento, Rua Santa Catarina, Avenue dos Aliados, Torre dos Clérigos, Pavilhão Super Book Arena.