BPolkowska
Odsłony: 458

IMG 20230511 121720

Maj był zawsze okazją do promocji książki i czytelnictwa, do spotkań z pisarzami, wtedy też obchodzony jest Tydzień Bibliotek.
W czwartek 11 maja 2023r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się nietypowe lekcje języka polskiego - spotkania uczniów klas I – III z panią Stanisławą Gujską pisarką, poetką, autorką utworów dla dzieci i dorosłych.
Podczas wizyty autorka stworzyła bardzo serdeczną i swobodną atmosferę. Zaprezentowała dzieciom wiersze własnego autorstwa. W czytaniu pomagali jej uczniowie i nauczyciele. Wszystkie przedstawione utwory cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Ciekawe przygody bohaterów zachęciły wszystkich do dalszej lektury. Pani Stanisława Gujska udowodniła, że doskonale rozumie potrzeby najmłodszych czytelników i zainicjowała również wspólne zabawy z dziećmi.
Po zakończeniu oficjalnej części spotkania jego uczestnicy mogli zakupić książki autorki i otrzymać indywidualną dedykację z autografem.
Mamy nadzieję, że pisarka jeszcze nieraz odwiedzi naszą szkołę i opowie o swoich nowych książkach.

Kategoria: