BPolkowska
Odsłony: 589

Noc Bibliotek 2022Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza wszystkich na VIII wydanie ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Pokażmy, jak ważnym i bliskim naszym czytelniczym sercom miejscem jest Biblioteka. Spotkajmy się 1 października, o godz. 17:00, aby wspólnie celebrować ten dzień! W myśl tegorocznego hasła wydarzenia „To się musi powieść”, zapraszamy na warsztat poświęcony tematowi „Jak powstaje powieść?”. Wszystkich, którzy marzą o napisaniu własnej książki lub już to zrobili, ale nie wiedzą, jak ją wydać oraz tych, którzy są po prostu ciekawi zagadnień związanych z szeroko pojętym rynkiem książki – serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
Warsztat poprowadzi i opowie o swoich pisarskich doświadczeniach Paula Er. – pisarka, mieszkanka Mińska Mazowieckiego. Jej debiutancka książka „Wolność Jaskółki” zdobyła tytuł książki marca 2018 r. w kategorii „proza polska” przyznanej przez „Magazyn Literacki Książki”. Kolejne napisane przez nią powieści: „Tam, gdzie milczą róże”, „Kształt dźwięki” i „Wysłuchaj mnie” są uwielbiane przez naszych Czytelników. Niedawno premierę miała najnowsza książka Pauli Er. „Zanim mnie zabijesz”, o której mamy nadzieję również opowie podczas spotkania.
Po części warsztatowej, uzbrojeni w wiedzę o tworzenie powieści, przeniesiemy się w poetycką (o)powieść. O godz. 18:00 zapraszamy na spektakl „Moc Słowa” w wykonaniu grupy „Do Trzech Razy Sztuka” o kreacji i destrukcji, o świecie, który miał być idealny, oraz o miejscu, jakie zajmuje w nim człowiek. Etiuda w dźwiękach lirycznych muzyki, plastycznych obrazach i poprzez sugestywne symbole stawia pytanie: dlaczego? Pytanie naiwne, ale jakże uniwersalne w świecie chaosu słów. 

Kategoria: