Strona główna ]

 

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji i Prozy

 

Po raz ósmy Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim zaprosiła uczniów powiatu mińskiego do rywalizacji w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji i Prozy. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Po prostu przyjaźń”. Konkurs odbył się 14 marca 2017 r., kolejny raz w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych - klasy I – III i IV – VI. Organizacją konkursu w tym roku zajęły się panie: Elżbieta Gajda, Ewa Zagórska, Natalia Pielasa, Karolina Kluczek, Bożena Polkowska i Małgorzata Szczęsna.

            W rywalizacji o miano najlepszego recytatora w powiecie wzięło udział 45 uczniów ze szkół podstawowych powiatu mińskiego – 20 z klas I – III i 25 z klas IV - VI. Młodych artystów przesłuchiwało jury, w którego skład weszły przedstawicielki mińskich szkół i instytucji: p. Renata Bakuła – wicedyrektor Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim, p. Magdalena Mól – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku  Mazowieckim, p. Ewa Żak – wicedyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku Mazowieckim oraz p. Hanna Wielgołaska – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Przewodniczącym jury tegorocznego konkursu został popularny polski aktor telewizyjny i filmowy Jacek Borkowski, najbardziej znany ostatnio z roli psychologa Piotra Rafalskiego.

            Po przesłuchaniu recytatorów jury postanowiło przyznać następujące nagrody w kategorii klas I –III: 1. miejsce Jagoda Michalik z SP w Siennicy,  2. miejsce Zuzanna Wójcik z SP w Wielgolesie,  3. miejsce Kinga Tańska  z SP nr 5 w Mińsku Mazowieckim.  Wyróżnieni zostali Gabriela Miąskiewicz  z SP w Dobrem, Sara Rokicka z SP nr 1 w Mińsku Mazowieckim, Maria Gorczyca z PSSP w Mińsku Mazowieckim.

W kategorii klas IV – VI jury przyznało sześć wyróżnień, które zdobyli: Sebastian Ruta z SP w Siennicy, Kamila Perkowska z SP w Halinowie,  Aleksandra Rechnio z SP w Latowiczu, Wojciech Nowak z SP w Dębem Wielkim, Julian Domagała z SP w Mariance i Julia Czapska  z SP w Dobrem.

            W czasie wręczania nagród laureatom przewodniczący jury, Jacek Borkowski wyraził swój ogromny podziw dla talentu młodych recytatorów. Złożył też szczere gratulacje młodym artystom oraz ich opiekunom.

            Dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim możliwe było ufundowanie statuetek i nagród książkowych dla laureatów oraz upominków i dyplomów dla każdego uczestnika konkursu.

            Organizatorów bardzo cieszy niesłabnące od siedmiu lat zainteresowanie przeglądem, a sam konkurs wpisał się już na stałe w kalendarz imprez szkół powiatu mińskiego. Pomysłodawczynie przeglądu mają również nadzieję, że w przyszłym roku równie liczna grupa młodych miłośników literatury weźmie w nim udział i zaprezentuje swój talent recytatorski.

Opracowały

Małgorzata Szczęsna i Bożena Polkowska

 

do góry