Strona główna ] W górę ] Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 ] Wycieczka 3a 3e Ojców Wieliczka Kraków ] Festyn Rodzinny ] Dzień bez Papierosa ] Czerwony Kapturek ] Noc w szkole klasa 3A ] Plener 19 maja 2018 ] Dzień Mamy w 3E ] Hangar646 - park trampolin ] Święto patrona gimnazjum ] Dzień Ziemi ] Zieleń przy szkole ] Spotkanie z pisarką Elizą Piotrowską ] Muzeum Wsi Radomskiej ] Warsztaty wielkanocne ] Warcaby ] Wielkanocne spotkanie integracyjne ] Pierwsza pomoc przedmedyczna ] Wystawa "Flora i fauna" ] Pierwszy Dzień Wiosny ] Wilanów i Papugarnia ] Pomagamy Jankowi ] Dzień Patrona 2018 ] Teatr Narodowy ] Podsumowanie I semestru ] Koncert Miejskiej Orkiestry Kameralnej ] Jasełka 2017 ] Warsztaty bożonarodzeniowe ] Klasowe Boże Narodzenie ] Wolontariat - Marzycielska Poczta ] Pluszaki dla stowarzyszenia "Krok dalej" ] Dziewczynka z zapałkami ] Mikołajki ] Góra Grosza ] Bal andrzejkowy ] Dekoracja do księgarni ] Konkurs na kartkę świąteczną ] Leśny Zakątek 2 ] Żywa lekcja historii ] Manufaktura cukierków ] Zajęcia teatralne w 1B ] Leśny Zakątek ] [ Światowy Dzień Życzliwości ] Mity greckie ] Jestem bezpieczny ] Spotkanie z p. Anną Marią Anders ] Święto Niepodleglości ] Silverado 2017 ] Akcja Znicz ] Ślubowanie pierwszoklasistów ] Ekożaczek 2017 ] Dzień Papieski 2017 ] Mistrzostwa Mińska w warcabach ] Projekt klasowy 5a ] Limbos ] Kalambury w klasie 7d ] Dzień Edukacji ] Spotkanie z leśniczym ] Krokusjada 2017 ] Dzień Uśmiechu ] Europejski Dzień Języków ] DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA ] Sprzątanie świat ] Toruń przed pierwszym dzwonkiem ] Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 ]

    21 listopada - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

 

 Wystarczy uśmiech, dobre słowo, podanie ręki. Naprawdę niewiele trzeba by być życzliwym dla drugiego człowieka.

     21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości, Pozdrowień i dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

    Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to w 1973 roku dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny między Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka zbrojna szkodzi. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

     Główna ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać sie podstawa do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.

     W naszej szkole obchodzimy ten dzień już kolejny raz. W ramach tej akcji wybieramy w szkole uczniów życzliwych. "Życzliwki" to nasze pomocne osoby w poszczególnych klasach. To osoby, na które możemy liczyć na co dzień w naszej klasie i szkole.

     W tym roku ci uczniowie wytypowani przez klasy otrzymali order życzliwego oraz mieli wykonane specjalne zdjęcie do - galerii życzliwych.

    Nad organizacją tego dnia czuwał Szkolny Wolontariat pod opieką Agnieszki Kaczmarczyk

Wyniki ankiety

Lista uczniów

 
do góry