Strona główna ] W górę ] Jasełka 2017 ] Klasowe Boże Narodzenie ] [ Wolontariat - Marzycielska Poczta ] Dziewczynka z zapałkami ] Mikołajki ] Góra Grosza ] Bal andrzejkowy ] Dekoracja do księgarni ] Konkurs na kartkę świąteczną ] Leśny Zakątek 2 ] Żywa lekcja historii ] Manufaktura cukierków ] Zajęcia teatralne w 1B ] Leśny Zakątek ] Światowy Dzień Życzliwości ] Mity greckie ] Jestem bezpieczny ] Spotkanie z p. Anną Marią Anders ] Święto Niepodleglości ] Silverado 2017 ] Akcja Znicz ] Ślubowanie pierwszoklasistów ] Ekożaczek 2017 ] Dzień Papieski 2017 ] Mistrzostwa Mińska w warcabach ] Projekt klasowy 5a ] Limbos ] Kalambury w klasie 7d ] Dzień Edukacji ] Spotkanie z leśniczym ] Krokusjada 2017 ] Dzień Uśmiechu ] Europejski Dzień Języków ] DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA ] Sprzątanie świat ] Toruń przed pierwszym dzwonkiem ] Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 ]

Marzycielska Poczta

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” – w myśl tej sentencji wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Pisania Listów „Marzycielska Poczta”. Marzycielska Poczta” to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Podczas spotkań zorganizowanych 2 listopada oraz 4 i 14 grudnia uczniowie z wielkim przejęciem wysłuchiwali historii wybranych dzieci, poznawali ich marzenia i zainteresowania, co pozwoliło im z  jeszcze większym entuzjazmem zabrać się do wykonywania pięknie zdobionych kartek i listów.

Każdy starał się jak najlepiej potrafi. Były piękne życzenia, rysunki bajkowych idoli, a także drobne, wykonane własnoręcznie upominki. W miłej atmosferze powstawały piękne i niepowtarzalne kompozycje! Listyi kartki zapakowaliśmy do zbiorczych kopert i wysłaliśmy. Akcja sprawiła ogromną przyjemność wszystkim, którzy się w nią zaangażowali. W takich sytuacjach człowiek uświadamia sobie, że to, co robi, wychowując dzieci, ma głębszy sens. W czasach kiedy sztuka ręcznego pisania listów i wysyłania tradycyjnych kartek pocztowych powoli zanika, uczniowie z klas 4A, 4B, 4D, 4F, 5A, 5C,6A i 6C, postanowili kontynuować tę piękną tradycję, ale przede wszystkim Sprawić Wiele Radości Chorym Dzieciom- Patrykowi Hetmańskiemu z Kałuszyna, Pawłowi Majewskiemu ze Strzeleczek oraz Ewie Dąbrowskiej z Wołomina. Wszystkim nam przyświecał jeden cel: dać uśmiech i odrobinę radości dzieciom, których życie zdominowała choroba, a przy okazji kształtować w sobie wrażliwość i empatię. Już niebawem Święta Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że nasze kartki i listy dotrą do adresatów na czas!

Wszystkich chętnych do pracy w wolontariacie uczniów zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach „Marzycielskiej Poczty”, które już wkrótce.

Opiekun sekcji Wolontariatu

Katarzyna Błaszczak