Edyta Tulwin
Odsłony: 197

ec50d21d 2663 40e9 b815 3ea87f33a5b1

8 marca klasa 1c wybrała się na wycieczkę do pizzerii "Diavola". Dzieci zapoznały się z wyglądem i wyposażeniem pizzerii, dowiedziały się również, na czym polega praca w tym miejscu i co można oprócz pizzy tam zjeść. Dzieci miały możliwość przypomnienia sobie zasad kulturalnego zachowania się w pizzerii, a także przy stole podczas posiłku. Na początek dowiedzieliśmy się, z jakiego kraju pochodzi  pizza. Dzieci wzięły udział w rozmowie na temat, w jaki sposób robi się ciasto na pizzę, a także poznały składniki używane do robienia pizzy. Ponadto miały okazję zobaczyć piec, w którym piecze się pizzę. Następnie wzięły udział w profesjonalnym pokazie robienia pizzy. Dzieci wybierając ulubione dodatki tworzyły własne kompozycje smakowe, po czym przyszedł czas na wspólną konsumpcję. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom od właściciela pizzerii. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach do szkoły.