Monika Kosut

5fbda9f5 2e57 4953 841c c88203805759Jakiś czas temu w naszej szkole klasy 1-3 obchodziły Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 🇵🇱 .

Uczniowie klas pierwszych pięknie pokolorowali mandale w kształcie liter, które sprawiają niemałe kłopoty z ortografią ✍️. Wszyscy mogli również spróbować swych sił w ćwiczeniach dotyczących poprawności językowej i frazeologizmów. Największym zainteresowaniem cieszyły się łamańce językowe 😛🤪 - wierszyki przepełnione trudnymi do wyartykułowania słowami. Były one dużym wyzwaniem, ale również okazją do wspólnej zabawy i uśmiechu.

Mamy nadzieję, że uczniowie uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.😀