Elżbieta Gajda
Odsłony: 207

430829282 378113098447725 4471377853780867211 nUczniowie klas najmłodszych, w dniach 19 i 20 marca, mieli okazję wziąć udział w warsztatach pt. "Zdrowy uśmiech" 😁 zorganizowanych przez firmę Profi – dental Akademia Stomatologiczna z Opola Lubelskiego. Głównym celem spotkania było uświadomienie małym uczniom o konieczności i sposobach dbania o higienę jamy ustnej, poznanie tajników pracy stomatologa oraz zachęcanie do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Ogromną atrakcją okazały się ćwiczenia praktyczne dotyczące prawidłowego szczotkowania zębów, zaprezentowane na modelu sztucznej szczęki 🦷. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym na eksponacie przez naszego gościa, a następnie pod czujnym okiem ćwiczyły umiejętność prawidłowego czyszczenia różnymi rodzajami szczoteczek do zębów. Zobaczyły i przećwiczyły działanie różnych przyrządów dentystycznych takich jak ssak, pędzelek, lusterko, pęseta. Na koniec miały okazję samodzielnie zaplombować dziurę w zębie wypełnieniem światłoutwardzalnym. Były to bardzo ciekawe i emocjonujące warsztaty, ponieważ wzbogaciły i usystematyzowały wiadomości uczniów na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech.😀👍