Ewa Zagórska i Monika Kosut
Odsłony: 141

20240513 104931

   13 maja uczniowie klas 2c i 3a wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Ewą Szadyn o tematyce „Rola pasji w życiu człowieka”.
   Pani Ewa zajmuje się hodowlą koni. To zielarka, pisarka, nauczycielka, instruktorka jazdy konnej, czasami modelka. Spełnia swoje marzenia, zaraża optymizmem i energią. Skąd czerpie moc? O tym między innymi opowiedziała dzieciom – ze wsi, z natury, od ludzi i zwierząt.
   Jej ukochane miejsce na Ziemi znajduje się w Żarnówce, 65 km od Warszawy, gdzie prowadzi swoją wymarzoną stadninę koni, którą nazwała „Konik Polny”. Jak sama mówi, jest tam cicho i spokojnie, a główną atrakcją, są oczywiście konie. Opowiadała o nauce jazdy konnej, o przejażdżkach w terenie, o rajdach konnych i obozach jeździeckich, a także o tym, jak przygotowuje młode konie do przyjaznej współpracy z człowiekiem. Trudno było nie odnieść wrażenia, że zwierzęta, stadnina i wieś, to wielkie pasje pani Szadyn. Znalazło to swoje odzwierciedlenie również w książkach, które zaprezentowała dzieciom i przeczytała im fragment jednej z nich, zatytułowanej „Opowieści z Kalinki, czyli koński świat Stefci”. Następnie uczniowie obejrzeli krótki film nakręcony w stadninie w Żarnówce. Spotkanie zakończyło się wpisywaniem dedykacji przez autorkę do zakupionych przez dzieci książek i wspólną, pamiątkową fotografią.