Monika Kosut
Odsłony: 64

6ba22e97 3863 48e3 81d7 78a2eb21b0d9Dnia 28 maja dzieci miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach stolarskich przygotowanych przez pana Zbigniewa Sudo, który jest nauczycielem w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Na miejscu uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca stolarza, jakimi narzędziami i maszynami się posługuje, obejrzeli pracownie stolarskie, a następnie samodzielnie wykonali łóżeczka dla lalek oraz tarcze i miecze. Wszyscy świetnie radzili sobie z obsługą wkrętarki i młotka. W nagrodę każdy z „małych majsterkowiczów” otrzymał słodką nagrodę. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie pracowni obróbki skrawaniem, gdzie uczniowie mieli możliwość obejrzeć maszyny do obróbki metalu. Po wizycie w pracowni murarskiej na dzieci czekało prawdziwe wyzwanie. Zadaniem dziewczynek było zbudowanie domu, chłopcy musieli zbudować most. Oczywiście każdy dostał profesjonalne narzędzia – kielnie i rękawice murarskie. Okazało się, że uczniowie klasy 3a świetnie sobie ze wszystkim poradzili. Ostatnią pracownią, jaką udało się im zwiedzić była pracownia malarska. Tu również każdy mógł spróbować swoich sił podczas naklejania taśmy malarskiej i malowania wałkiem. Na zakończenie wielu uczniów stwierdziło, że przedstawione zawody są bardzo ciekawe i być może, ktoś z naszej klasy wybierze sobie taki kierunek dalszej nauki w przyszłości. Poznane umiejętności być może zostaną również wykorzystane podczas prac remontowych w domu.