Danuta Wróblewska i Ewa Zagórska
Odsłony: 55

IMG20240529122356

Na zakończenie majówki, 29 maja 2024 roku, uczniowie klas 1a i 2c wzięli udział w wycieczce do Warszawy, której głównym celem było odwiedzenie Teatru Ekologicznego Bohema House. Jest to pierwszy na świecie teatr, skoncentrowany na szerzeniu wiedzy na temat ochrony środowiska. W wyjątkowej, kameralnej atmosferze, w otoczeniu przepięknej scenografii, uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Piraci z Plastiklandu. Sekrety głębin”. Przedstawienie to okazało się niezwykle widowiskowe i pouczające. Aktorzy, grając w niesamowitych kostiumach i w otoczeniu realistycznych dekoracji, przenieśli widzów w głąb oceanu, gdzie główni bohaterowie – piraci – starali się ocalić morskie głębiny przed zagrożeniem związanym z plastikowymi odpadami. Historia była pełna napięcia, humoru oraz ważnych przesłań, które skłaniały do refleksji nad problemem zanieczyszczenia środowiska. Uczniowie byli zauroczeni spektakularną grą aktorską, pokazami akrobatycznymi, świetną muzyką, pięknym wokalem artystów i niesamowitymi efektami specjalnymi. Z zapartym tchem śledzili losy bohaterów, których przygody dowiodły, że każdy człowiek powinien podejmować działania ekologiczne i dbać o naszą planetę, Ziemię.
Następnie wycieczkowicze udali się do Królewskich Łazienek. Spacerując alejkami ogrodów wśród drzew, krzewów i kwiatów, podziwiali piękno architektury Pałacu na Wyspie. Widzieli pomnik Fryderyka Chopina i Henryka Sienkiewicza, a na zakończenie swego pobytu spotkali niezwykle fotogenicznego pawia, który chętnie pozował do zdjęć, ukazując piękno swego wyglądu.
Wycieczka do Teatru Ekologicznego Bohema House i Królewskich Łazienek okazała się dla dzieci niezapomnianym przeżyciem. Połączenie edukacji ekologicznej z atrakcyjnym widowiskiem teatralnym sprawiło, że uczniowie mogli w przystępny i angażujący sposób dowiedzieć się więcej o ochronie środowiska, a podziwiając roślinność ogrodów Letniej Rezydencji Króla Augusta, mogli również doświadczyć znaczenia piękna otaczającej przyrody.
Wszyscy wrócili do domów z uśmiechami na twarzach, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę, która z pewnością wpłynie na ich postawy i zachowania wobec świata przyrody.