1
W dniu 4 czerwca 2024 r. w ramach obchodów Dnia Dziecka, klasa 5b, uczestniczyła w atracjach zaplanowanych przez wychowawcę.

Pierwszą z nich była ułożona dla nich gra miejska "Moje miasto - moja okolica", dotycząca zabytków miasta i instytucji w okolicy szkoły. Uczniowie mieli za zadanie uzupełniać hasła krzyżówki oraz dodatkowe pytania w tekście. Ruszyliśmy zatem ulicami miasta, szukając kolejnych odpowiedzi.

Oprócz miejsc zawartych w grze, omówiliśmy znane pani Ani (z dzieciństwa lub opowieści dziadków) zakątki na trasie.

W ramach krótkiej przerwy odwiedziliśmy ulubione lodziarnie i plac zabaw.

Na koniec odebraliśmy nagrodę - voucher na grę w kręgle - za wygraną w wielokonkurencyjnym turnieju sportowym, zorganizowanym w szkole, w ramach projektu "Łączy nas taniec, muzyka i sport".

To był wspaniały dzień! Pełny radości i zabawy oraz inspiracji na kolejny Dzień Dziecka.

P.S. Każdy z nas zgodził się z hasłem z krzyżówki :-)