Administrator
Odsłony: 76

1

 

W dniu 13.06.2024 r. klasy 5b i 6c oraz troje uczniów z 5c wybrało się na wycieczkę do Łodzi. W programie zaplanowane było zwiedzanie ZOO Orientarium oraz Muzeum Włókiennictwa.

To był przyjemny dzień, podczas kórego mogliśmy podziwiać bioróżnorodność natury, ale i rozwiązania architektoniczne w ZOO. Ponadto dowiedzieliśmy się trochę o przemysłowej naturze Łodzi, a następnie spędziliśmy pożyteczny czas oglądając wystawę w Muzeum Włókiennictwa i biorąc udział w ciekawych warsztatach dotyczących projektowania fabryki marzeń lub urbanizacji.

Na końcu naszej wizyty wzięliśmy udział w pokazie maszyn w ruchu.

Prowadzący włączył tylko 3 maszyny, zaznaczając, że na hali fabrycznej było ich znacznie więcej, zatem i hałas był poza granicami rozsądku. Podczas tego pokazu omówiona został specyfika pracy w dawnych fabrykach włókienniczych oraz kwestie zarobkowe i problemy socjalne.To była pouczająca lekcja.