Iwona Dróżdż
Odsłony: 178

20 kwietnia 2021 roku uczniowie czterech klas wzięli udział w interaktywnych zajęciach w ramach projektu Nauka dla Ciebie. e-Laboratoria to wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Nasi uczniowie w trakcie zajęć online razem z edukatorami wykonywali eksperymenty z użyciem prostych materiałów.
W klasie 8a uczniowie nauczyli się bezpiecznie odróżnić kwasy od innych substancji i identyfikować je w codziennym życiu. Poznali słowa kluczowe: kwaśne deszcze, spalanie siarki, papierki wskaźnikowe, kwasy tlenowe, skala pH, wskaźniki pH.

6

6f badała właściwości wody. Uczniowie poznali stany skupienia wody i odkrywali jej niezwykłość. Zapamiętane przez uczniów słowa kluczowe to: stany skupienia, topnienie, skraplanie, parowanie, krzepnięcie.
Klasa 5b budowała obwód elektryczny. Uczniowie poznali różnice pomiędzy przewodnikami, a izolatorami i dowiedzieli się, jak powstają schematy obwodów elektrycznych. Poznali słowa kluczowe: konstruowanie, język techniczny, przewodniki, obwód elektryczny, schemat elektryczny, przewody, izolatory.
Na zajęciach "Sztuka kamuflażu" uczniowie z klasy 3a odkryli różne zwierzęce sztuczki – metody unikania bystrych oczu drapieżników oraz sposoby zmiany kształtu i koloru.

Edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik doradzali, tłumaczyli obserwowane zjawiska i zachęcali uczestników do wspólnego eksperymentowania.
Uczniowie wysoko ocenili zajęcia, w których wzięli udział. Interesująca tematyka i interaktywna formuła lekcji oparta na samodzielnym wykonywaniu eksperymentów przed ekranem rozbudziła ciekawość poznawczą naszych uczniów i zachęciła do wykonywania własnych doświadczeń w domu z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku.

 

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych