M. Kosut
Odsłony: 147

W tym roku szkolnym nasza klasa Ia wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Europa i ja”. Na początku swojej przygody z projektem wybraliśmy kraj – Włochy. W ramach projektu każdego miesiąca realizowaliśmy kolejne zadania. W październiku odnaleźliśmy Włochy na mapie, poznaliśmy stolicę, oraz symbole narodowe. W listopadzie odszukaliśmy w zasobach Internetu bajkę nawiązujące do wybranego przez nas kraju. Grudzień rozwijał zainteresowanie językiem włoskim, tworzyliśmy słowniczki obrazkowe. W styczniu poznawaliśmy zabytki Francji poprzez wykonanie prezentacji zawierającej najważniejsze z nich. Luty należał do zwierząt, ulepiliśmy popularne w tym kraju zwierzęta z plasteliny. W marcu rozwijaliśmy znajomość kuchni włoskiej, samodzielnie wykonaliśmy pizzę. W kwietniu odkrywaliśmy tańce włoskie i artystów tamtejszej sceny muzycznej. Realizacja projektu przybliżyła dzieciom wiedzę na temat krajów znajdujących się w Europie i rozwinęła ich zainteresowanie podróżami.

IMG 20211021 160856