Ewa Zagórska
Odsłony: 117

20220607 102443        7 czerwca uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach kreatywnych w Muzeum Ziemi Mińskiej. Dzieci miały okazję poznać tajniki tworzenia biżuterii. Trzeba przyznać, że takie zajęcia uczą nie tylko kreatywności, ale również cierpliwości. Prace bowiem tworzone są przez łączenie ze sobą bardzo drobnych elementów, co wymaga skupienia, precyzji i skrupulatności.

         W muzeum przywitała nas bardzo miła pani, która później poprowadziła warsztaty, rozpoczynając je od pokazu multimedialnego instrukcji wykonywania prac. Następnie każdy mógł dokonać wyboru elementów, z których później powstawały ładne, delikatne biżuteryjne breloczki i naszyjniki z wisiorkami. Trzeba przyznać, że trzecioklasiści radzili sobie bardzo dobrze. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodziutkie lizaki. Było kreatywnie i bardzo miło.