K. Kluczek
Odsłony: 154

15 czerwca klasa 2a uczestniczyła w spotkaniu z mamą jednego z uczniów, która wykonuje zawód farmaceuty. Pani Paulina przybliżyła uczniom swój zawód i charakter pracy w aptece. Dzieci dowiedziały się czym jest lek, w jakich formach występuje, w jaki sposób przygotowuje się i przechowuje leki, kto może je kupować. Najwięcej niespodzianek kryła torba pani Pauliny, z której to wyciągała coraz ciekawsze rzeczy. Nasza sala zamieniła się chwilowo w małą aptekę, a my z bliska mogliśmy się przyjrzeć jak wyglądają tabletki, syropy, aerozole. Ważną treścią spotkania było podkreślenie faktu, że nie wolno dzieciom brać i przyjmować leków samodzielnie. Nasz miły gość zaprezentował przybory, które są potrzebne do przygotowania leków. W kolejnej części spotkania używając m.in. moździerza wykonaliśmy własną maść nawilżającą, którą mogliśmy posmarować nasze ręce. W trakcie spotkania uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące zawodu farmaceuty i pracy w aptece. Dziękujemy pani Paulinie, że znalazła dla nas czas i zechciała przybliżyć nam zawód farmaceuty. 

1 4