M. Kosut
Odsłony: 141

IMG 20220615 093836Uczniowie klasy Ia zrealizowali Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ – Lekturki spod chmurki – EDYCJA III”. Projekt ten wspiera rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I– III. Tegoroczna edycja projektu jest pod hasłem - „Poznajemy zawody”, dlatego też uczniowie podczas jego realizacji zgłębiali wiedzę na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody. Realizując I moduł ‘‘Podróże małe i duże” dzieci wysłuchały fragmentów lektury „Nela na 3 kontynentach” oraz oglądały filmiki z podróży Neli.

Uczniowie uzupełnili i ozdobili lekturniki. Wykonali również piękne, kolorowe zakładki do książek . Dzieci z klasy 1a świetnie poradziły sobie z pracą w grupach, podczas przygotowywania makiet trzech kontynentów: Afryki, Azji i Ameryki Południowej oraz lepienia zwierząt z plasteliny. Kolejnym zadaniem do zrealizowania było narysowanie postaci Neli oraz atrybutów podróżnika i reportera. Do realizacji II modułu „Naukowy zawrót głowy” została wybrana książka „Plastusiowy pamiętnik”. Dzieci narysowały oraz ulepiły portret głównego bohatera- Plastusia. Wykonały też piórniki ze wszystkimi ich mieszkańcami według wskazówek autorki Marii Kownackiej. Pracując w grupach narysowały komiksy przedstawiające dalsze przygody plastusia. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat zawodu nauczyciela. Ostatni III moduł nosił tytuł „Na ratunek”, omawiana przez klasę Ia lektura to „Jak Wojtek został strażakiem”. Dzieci wysłuchały czytanej przez wychowawczynię książki podczas pikniku na świeżym powietrzu. Uczniowie rysowali głównego bohatera w lekturnikach i określali jego cechy. Wykonali także papierowe wozy strażackie wraz z wyposażeniem. Obejrzeli również film edukacyjny ukazujący pracę zawodowych strażaków. Taki sposób omawiania lektur wszystkim przypadł do gustu.

IMG 20211213 100008IMG 20220615 093836