M. Kosut
Odsłony: 59

IMG 20211105 141748Przez cały rok szkolny nasza klasa brała udział w innowacji pedagogicznej pt. „Zdrowe odżywianie”. Na początku wspólnie wykonaliśmy piramidę żywienia i aktywności fizycznej, którą wywiesiliśmy na korytarzu szkolnym. Jesienią wykorzystaliśmy bogactwo świeżych owoców do wykonania kolorowej sałatki owocowej. Wszystkie dzieci lubią słodkie przekąski, ale my wykonaliśmy słodkie desery ze zdrowych produktów takich jak: suszone owoce, orzechy, jogurt naturalny i konfitura bez dodatku cukru. Wiosną przygotowaliśmy zdrowe soki owocowe przy pomocy wyciskarki wolnoobrotowej, już teraz wiemy, że są nie tylko zdrowsze, ale też smaczniejsze od tych gotowych, kupowanych w sklepie. Wzięliśmy także udział w międzyszkolnym konkursie na ulotkę promującą zdrowe odżywianie. Kiedy nastały ciepłe dni, zorganizowaliśmy sobie piknik na kocach, podczas którego zajadaliśmy świeże owoce i bakalie oraz czytaliśmy lekturę. W pewien upalny dzień, aby ugasić nasze pragnienia samodzielnie zrobiliśmy lemoniadę z owoców cytrusowych i mięty. To najlepszy napój na nadchodzące wakacje. Nasza klasa już doskonale wie, jak ważne dla naszego zdrowia jest wybieranie odpowiednich produktów żywieniowych.