Zaproszenie do udziału
w IV edycji Powiatowego Projektu “Czytam, bo lubię

Jest wielu młodych ludzi, którzy chętnie sięgają po książki, by dzięki literaturze przenieść się do świata wyobraźni. Pragną razem z bohaterami czytanych utworów przeżywać niesamowite przygody i oglądać niezwykłe miejsca.

Mamy ogromną przyjemność zaprosić uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII szkół powiatu mińskiego do udziału w IV Powiatowym Projekcie “Czytam, bo lubię”..

Wszystkim uczniom - tym lubiącym czytać i tym, którzy jeszcze stronią od książki, proponujemy udział w projekcie składającym się z trzech konkursów:

• czytelniczego – polegającego na rozwiązaniu testu sprawdzającego znajomość tekstu przeczytanej książki. W tym roku proponujemy uczniom klas IV-VI utwór pani Zuzanny Orlińskiej pt. „Cierpienia sięciolatka”, natomiast uczniom klas VII-VIII powieść pt. “Pisklak”
  • literackiego – którego uczestnik ma za zadanie napisać opowiadanie tematycznie związane z problemem poruszonym w utworach p. Zuzanny Orlińskiej (szczegóły w załączonym regulaminie).
  • plastycznego - w którym zadaniem uczestnika jest wykonanie ilustracji do książki pani Zuzanny Orlińskiej (szczegóły w załączonym regulaminie).

Podsumowanie konkursów oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas spotkania z autorką książek pt. „Cierpienia sięciolatka” oraz „Pisklak”, panią Zuzanną Orlińską.

Planowane jest ono na dzień 26 listopada 2019r. o godz. 10:30
w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim przy ul. Kopernika 9

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami poszczególnych konkursów.
W razie wątpliwości kierujcie swoje pytania do organizatorek:
p. Małgorzaty Szczęsnej, p. Małgorzaty Nowickiej, p. Bożeny Polkowskiej

Regulamin konkursu czytelniczego