Karolina Kluczek
Odsłony: 1255

1111 grudnia dzieci z grupy 0a  zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne, świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu.  Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.

Następnie słodkie ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni.Po szkole zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.