p. Karolina Kluczek
Odsłony: 1122

5

6 lutego dzieci z grupy 0a miały okazję gościć  panią Sylwię Szmarowską, która jest lekarzem dentystą. Pani doktor przyniosła ze sobą kilka oryginalnych rekwizytów. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model szczęki. Pani Sylwia przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, zademonstrowała na modelu szczęki, jak należy prawidłowo szczotkować zęby, co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe. Dzieci dzieliły się swoją wiedzą i okazało się, że wszystkie zasady prawidłowego dbania o zęby są im znane. Celem spotkania było przybliżenie sylwetki stomatologa, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów.

Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby, zapamięta na zawsze. Po zakończeniu spotkania podziękowaliśmy Pani Sylwii za miłą wizytę i wręczyliśmy drobny upominek.