p. Danuta Wróblewska
Odsłony: 2150

 1  Klasa 3b zakończyła realizację III modułu ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ”Czytam z klasą, lekturki spod chmurki”, który był zatytułowany „Polskie lekturki spod chmurki”. My wybraliśmy książkę Jana Brzechwy pt. „ Akademia Pana Kleksa”.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem poznawali przygody rudowłosego Adasia Niezgódki i jego kolegów w niezwykłym miejscu, jakim była Akademia pana Kleksa. Zapoznali się z biografią autora książki, zgromadzili informacje i wykonali plakaty na temat jego twórczości. Z zaangażowaniem uzupełniali karty „Lekturnika”. Wykazując się wielką pomysłowością i kreatywnością stworzyli trójwymiarowe sylwety głównego bohatera. Zorganizowali również baśniowy pokaz mody, a na widownię zaprosili swoich rodziców. Ostatni moduł projektu opracowywaliśmy w czasie zdalnego nauczania, toteż uczniowie wykonali dodatkowo wiele ćwiczeń interaktywnych związanych z lekturą, zaś zdjęcie pracy jednej z uczennic posłużyło wychowawczyni do stworzenia tła prezentacji zajęć domowych.

Projekt ”Czytam z klasą, lekturki spod chmurki” bardzo podobał się uczniom i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci. W nagrodę za udział klasa 3b otrzymała certyfikat ukończenia projektu i pamiątkowe dyplomy.