p. Danuta Wróblewska
Odsłony: 6220

Uczniowie klasy 1d zrealizowali ostatni III moduł  II edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” i zakończyli swoją przygodę z chmurką Tosią.

Tym razem omawialiśmy książkę Marii Konopnickiej "Co słonko widziało". Wysłuchaliśmy opowiadania "Mała chmurka w krainie słońca", obejrzeliśmy ekologiczne filmy, poznaliśmy odnawialne źródła energii, dowiedzieliśmy się o konsekwencjach pozostawiania śmieci w lesie oraz dyskutowaliśmy o sposobach ratowania Ziemi. Z duży zaangażowaniem uzupełniliśmy ,,Lekturniki”. Urządziliśmy piknik czytelniczy na świeżym powietrzu, na którym w grupach czytaliśmy lekturę. Z płyt CD wykonaliśmy żabki.

W czasie nauki zdalnej zorganizowaliśmy Dzień Ziemi. Założyliśmy hodowlę fasoli i prowadziliśmy kartę jej obserwacji.

Wcieliliśmy się w rolę głównego bohatera czytanej lektury  i bawiliśmy się w detektywów, szukając drzew, krzewów i kwiatów    na szkolnym podwórku. Słonko towarzyszyło nam także podczas wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego.

Praca przy projekcie „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” sprawiła nam dużo radości  i przyjemności. Była dla nas nie tylko wyzwaniem czytelniczym, ale i doskonałą zabawą. Edycja ekologiczna bardzo nam się podobała i wiele nas nauczyła. W nagrodę za udział otrzymaliśmy certyfikat ukończenia projektu i pamiątkowe dyplomy.

CollageMaker 20210616 230815454 resized 20210622 102259962

  

Kategoria: