p, Karolina Kluczek
Odsłony: 6459

Uczniowie klasy 1a zakończyli realizację III Modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” zatytułowanego „Mała chmurka w krainie słońca”, omawiając lekturę Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”. Po przeczytaniu książki uzupełniliśmy strony w Lekturniku związane z przeczytaną lekturą. Wykonaliśmy pracę plastyczną "Wakacje w górach Czarnego Noska". W czasie nauki zdalnej przygotowaliśmy klasowy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Czytaliśmy wiersz D. Gellnerowej „Co to jest przyroda?”. Tego dnia wiele się dowiedzieliśmy o ekologii, naszej planecie  i wykonaliśmy plakaty „Ziemia w naszych rękach”. Wysłuchaliśmy opowiadania „Mała chmurka w krainie słońca”, które dotyczyło pożaru w lesie i tego jak zwierzęta i chmurka Tosia poradziły sobie z tym problemem. Obejrzeliśmy filmy ekologiczne o odnawialnych źródłach energii i o tym jak można wykorzystać energię słoneczną. Rozegraliśmy zabawę detektywistyczną „Żółty jak…”, szukając wokół siebie przedmiotów w tym kolorze. Dowiedzieliśmy się o konsekwencjach pozostawiania śmieci w lesie oraz dyskutowaliśmy o sposobach ratowania Ziemi. Wykonaliśmy eksperyment przyrodniczy „Gdyby nie było Słońca”, założyliśmy hodowlę rzeżuchy i prowadziliśmy kartę obserwacji. Na koniec III modułu zorganizowaliśmy PIKNIK CZYTELNICZY POD CHMURKĄ. Uczniowie przynieśli ulubione książki, koce i wspólnie się z nimi zapoznaliśmy. Przez cały rok świetnie się bawiliśmy, czytając i omawiając lektury w atrakcyjny sposób. Projekt okazał się ciekawą formą, w której można spotkać się z lekturą, poprzez różnorodne działania zachęca do sięgania po książkę. Na zakończenie otrzymaliśmy certyfikat ukończenia projektu i pamiątkowe dyplomy.

1a5 11b

 

Kategoria: