Administrator
Odsłony: 6134

W piękny, słoneczny piątek, 10 września 2021 r., uczniowie klas 3a i 3c wybrali się na wycieczkę do stadniny koni w Jagodnem. Na dzieci czekały liczne atrakcje łączące naukę, aktywność i zabawę. Czas wypełniony był ciekawym programem, który pozwolił zgłębić wiedzę na temat życia koni i ich hodowli. Dzieci dowiedziały się wielu cennych informacji o rasach koni, ich żywieniu oraz o pracy w stajni. Oglądały piękne powozy. Miały okazję jeździć konno pod opieką instruktora, czekały na nie także długie przejażdżki wozem parokonnym po okolicznych polach i lasach. Jednak tego dnia mogliśmy podziwiać nie tylko wspaniale prezentujące się konie, ale w ogóle poznać nieco życie na wsi. Dzieci próbowały nawet doić kozę i karmiły pieski, które były żywo zainteresowane nowo przybyłymi gośćmi. Nie zabrakło też wspólnej zabawy. Pełna emocji i wspaniałych wrażeń wycieczka zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku. To był niezapomniany dzień. Trzecioklasiści wrócili bardzo zadowoleni. Być może nasza wycieczka będzie szansą rozwinięcia się nowego hobby u niejednego z nich…?

Kategoria: