Szanowni Rodzice, we współczesnym świecie młodym ludziom już od najmłodszych lat towarzyszy Internet. Choć dzieci na co dzień z niego korzystają, nie zawsze potrafią robić to w sposób refleksyjny, odpowiedzialny i zapewniający im bezpieczeństwo. Zatem, jak zadbać o własne dziecko w dobie smartfonów i gier komputerowych? Co powinni wiedzieć rodzice na temat wpływu nowoczesnych technologii cyfrowych na rozwój emocjonalny dziecka? Czym jest agresja w sieci i jakie są konsekwencje z niej wynikające? Jeśli chcemy pomóc sobie i naszym dzieciom, posłuchajmy specjalisty. Z myślą o rodzicach, dziadkach i wszystkich dorosłych, którzy opiekują się naszymi uczniami zaprosiliśmy do szkoły ekspertów programów profilaktyczno – edukacyjnych, którzy omówią kluczowe aspekty związane z wpływem nowoczesnych technologii na rozwój emocjonalny dzieci oraz zagrożeniami, jakie niosą za sobą środowiska wirtualne. Terapeuci podzielą się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem, przekażą cenne informacje oraz praktyczne wskazówki, które pomogą w skutecznym wsparciu dzieci w świecie cyfrowym.
Wszystkich dorosłych, którzy chcą zadbać o dobrostan psychiczny swoich bliskich zapraszamy na godzinne spotkania: 8 maja 17.30 – rodzice/opiekunowie, dorosłe rodzeństwo, dziadkowie uczniów klas 6 - 7 - 8 8 maja 18.30 – rodzice/opiekunowie, dorosłe rodzeństwo, dziadkowie uczniów klas 4 - 5 10 maja 17.30 – rodzice/opiekunowie, dorosłe rodzeństwo, dziadkowie uczniów klas „0" - 1 10 maja 18.30 – rodzice/opiekunowie, dorosłe rodzeństwo, dziadkowie uczniów klas 2 - 3
*spotkania są dedykowane dla poszczególnych grup wiekowych, jednak ze względów organizacyjnych można wybrać sobie dogodny termin.
Szanowni Państwo, w załączeniu przekazujemy ulotkę przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń. Prosimy o przekazanie materiałów uczniom i ich rodzicom. Z wyrazami szacunku Biuro Ministra Ministerstwo Edukacji i Nauki
20-25 kwietnia obchodzimy, już po raz X, Europejski Tydzień Szczepień. Jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), realizowana i koordynowana na poziomie lokalnym przez poszczególne państwa. Celem Tygodnia jest podkreślanie znaczenia szczepień – po to, by chronić ludność przed chorobami, którym można zapobiec właśnie poprzez szczepienia.
Drogi rodzicu! Szukasz ciekawego sposobu na wspólne spędzanie czasu ze swoją pociechą? A może szukasz darmowych materiałów do nauki? Zgłoś się i otrzymuj, opracowane przez Centrum Rozwoju Lokalnego darmowe pakiety edukacyjne w formie elektronicznej. Dlaczego warto? Darmowe materiały to tematyczne pakiety zawierające zadania, kolorowanki oraz łamigłówki, które rozwijają kreatywność, spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. * To świetne połączenie nauki i zabawy, które sprzyja rozwojowi pasji oraz zainteresowań. * Materiały edukacyjne zostały przygotowane we współpracy z psychologiem. * To dziesiątki darmowych zadań i obrazków do pokolorowania. * Tematyczne pakiety zostały opracowane w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej #DzieciUcząRodziców By otrzymywać darmowe materiały edukacyjne, należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: wspierajmarzenia.pl Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy: (KLIKNIJ>>>)