Kategoria:

271755173 4652778031497634 7243254624013674105 nMuzeum Złota w Złotoryi oraz Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji zapraszają dzieci i młodzieży klas I-VIII do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Piękno drzemiące w wulkanach”.
Inspiracją pracy powinien być dowolnie wybrany obiekt, mający związek z wulkanem lub procesem wulkanicznym. W pracy należy zaprezentować np: proces geologiczny, górę lub stożek wulkaniczny, budowę wulkanu, erupcję wulkanu, materiały wulkaniczne wyrzucone z głębi ziemi, ślady, efekty i pozostałości działalności wulkanicznej, skały, minerały itp.
Praca powinna być wykonana osobiście i według własnego pomysłu, nie może być skopiowana
z Internetu, innej pracy plastycznej, książki itp.

Strona organizatora (KLIKNIJ>>)

Regulamin z załącznikami

Termin składania prac mija 29 kwietnia 2022r.

Kategoria:

Zapraszamy do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Śladami Mikołaja Kopernika – nie tylko astronoma”.
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uczestnicy to uczniowie szkół podstawowych, których zadaniem jest przygotowanie pracy plastycznej w formacie A3
Prace oceniane będą w czterech kategoriach.

Informacje o bieżącej edycji konkursu znajdziemy na facebookowej stronie organizatora (KLIKNIJ>>)
Informacje o poprzednich edycjach znajdziemy na stronie organizatora (KLIKNIJ>>)

Regulamin

Termin nadsyłania prac: 18 lutego 2022 r. (decyduje data stempla pocztowego)

Kategoria:

chlorofil plakatA2 768x1086Im mniej śmieci tym więcej surowców wtórnych!
Czy wiesz ile śmieci wyrzucasz? Jeden worek tygodniowo? Dwa? A może cztery? Ile jest tam plastiku i metali, a ile papieru? Ile szkła? Ile to miesięcznie? A ile w roku?
Oszczędność surowców i materiałów oraz ich powtórne wykorzystanie i recykling to temat przewodni VIII edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego pt Mistrz Recyklingu i Przyjaciele, który wystartuje 15.01.2022. Jeśli znasz działania, które każdy może wykonywać na co dzień, przyjmując nowe, bardziej ekologiczne i mniej konsumpcyjne nawyki, to ten konkurs jest dla Ciebie! Wystarczy kilka prostych i przejrzystych pomysłów na rzeczywistość by być bardziej eko, podziel się nimi!
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych. Każdy zgłoszony ekozespół wykonuje dwa zadania konkursowe: pierwszym jest film do mediów społecznościowych nt znaczenia recyklingu zużytego sprzętu AGD-RTV. Drugim zadaniem jest projekt gry planszowej nt selektywnej zbiórki oraz recyklingu odpadów opakowaniowych.
Ponadto w terminie 15.01.2022 – 30.03.2022 odbędzie się V wirtualna Liga Recyklingu, rozgrywka internetowa na punkty w dwóch aplikacjach edukacyjnych: Liga Elektrorecyklingu i Przyjaciele Recyklingu.
Strona organizatora (KLIKNIJ>>)
Karta zgłoszenia
Termin nadsyłania zgłoszeń: upływa 5 lutego 2022r.

Kategoria:

Szkoła Podstawowa nr 15 im. M.  Konopnickiej w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza uczniów klas III do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy przedstawiającej ulubioną postać z utworów Marii Konopnickiej.
Oceniana będzie oryginalność, walory artystyczne, pomysłowość, materiał użyty do prac oraz samodzielność.
Każda szkoła może przesłać 3 prace.

Strona konkursu
Regulamin

Termin nadsyłania prac mija z końcem lutego 2022 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Kategoria:

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Kałuszynie po raz czwarty zaprasza uczniów klas 4 – 8 szkół podstawowych do przygotowania krótkiego (maksymalnie 60 sekund) filmu będącego reklamą swojej szkoły wykonanego indywidualnie lub w dwuosobowym zespole.
Prace powinny zostać zweryfikowane przez szkolnych opiekunów.

Strona konkursu (KLIKNIJ>>)
Regulamin
Termin dostarczenia pracy konkursowej mija 15 III 2022r.

Kategoria:

bez korzeniOrganizatorzy: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Archiwa Państwowe oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji zapraszają uczniów klas VI szkół podstawowych do udziału w konkursie zatytułowanym „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów klas VI szkół podstawowych do poszukiwania informacji na temat swoich przodków i ich pochodzenia – odkrywania starych fotografii i dokumentów, słuchania wspomnień. Przedsięwzięcie będzie realizowane na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim we współpracy kuratoriów oświaty z miejscowymi Archiwami Państwowymi i dyrektorami szkół.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać za pośrednictwem formularza dostępnego w aplikacji konkursowej od 18 stycznia br. do 31 marca 2022 r.

Strony internetowe organizatorów informujące o konkursie:
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Archiwa Państwowe
Ośrodek Rozwoju Edukacji

Przypominamy również, że Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim prowadzi warsztaty genealogiczne „Skąd nasz ród”

Kategoria:

W szarosciSzkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sierakowie zaprasza dzieci i młodzież do udziału 17 edycji ogólnopolskiego konkursu z cyklu KOLORY SZAROŚCI.
W tym roku chętni uczniowie tworzą pracę rysując, malując, fotografując, wyklejając tematy związane z szeroko pojętym portretem rodzinnym posługując się bogactwem czerni, szarości i bieli.

Strona konkursu: KLIKNIJ>>
Regulamin: KLIKNIJ>>
Terminy nadsyłania prac mija 11 marca 2022r. (liczy się data wpływu, a nie data stempla pocztowego)

Kategoria:

dziadkowie konkursKutnowski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pn. „Moi wyjątkowi dziadkowie”.
Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież w czterech kategoriach wiekowych:
I kategoria – dzieci  5 – 6 lat
II kategoria – dzieci 7 – 9 lat
III kategoria – dzieci i młodzież 10 – 11 lat
IV kategoria – młodzież 12 – 15 lat.
Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna ukazująca wyjątkowość babć i dziadków

Strona konkursu: KLIKNIJ>>
Regulamin: KLIKNIJ>>
Terminy nadsyłania prac upływa 18 stycznia 2022 r.