Kategoria:

plakat konkurs Grodzisko 2022Grodzisko z Grodziska to temat pracy konkursowej przestrzennej (makiety). Przedmiotem pracy jest przedstawienie wyobrażenia grodziska istniejącego w XI w. na terenie obecnej gminy Mrozy zgodnie z wiedzą historyczną dotyczącą grodzisk wczesnośredniowiecznych. Preferowane będą prace wykonane w jak największym stopniu z naturalnych materiałów.

STRONA KONKURSU (KLIKNIJ >>>)
REGULAMIN (KLIKNIJ >>>)
KARTA I ZGODY (KLIKNIJ >>>)

Termin nadsyłania prac mija 22 września 2022 r. o godz. 16.00

729x308

Tematem III edycji Konkursu są  „Mozaiki, freski i sgraffita” (Co to jest? - Sprawdź w słowniku). Do konkursu mogą zostać nadesłane fotografie przedstawiające dekoracje architektoniczne takie jak: mozaiki, freski, sgraffita, witraże, ozdobne posadzki, stiuki, polichromie, malarstwo ścienne, murale, okładziny ceramiczne, tynki ozdobne, płaskorzeźby.

STRONA KONKURSU (KLIKNIJ >>>)
REGULAMIN (KLIKNIJ >>>)
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (KLIKNIJ >>>)

Termin nadsyłania prac upływa 12 sierpnia 2022 r. o godzinie 12.00.

razem

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim po raz 8 zorganizowała Powiatowy Integracyjny Konkurs Literacko – Plastyczny „RAZEM POZA HORYZONT” – „Każdy jest wyjątkowy – mocne strony, super moce”. Pracę literacką na temat wyjątkowości każdego człowieka, naszych dobrych, mocnych stron, naszych super mocy, która zajęła II miejsce przygotował Staś Botwina z klasy VIA.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w następnych konkursach

Kategoria:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim zorganizowała międzyszkolny konkurs "Lapbook – mój sposób na lekturę". Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie bogatego w treść oraz pomysłowo zdobionego lapbooka do wybranej lektury obowiązkowej. Uczennicę naszej szkoły zainspirowała książka "Hobbit, czyli tam i z powrowtem" J.R.R. Tolkiena.

I miejsce w kategorii klas VII-VIII zajęła Malwina Bogucka z kl. VIIIA

20220606 130019 e1654530459128 225x300  20220606 130034 320x240

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Małgorzata Szczęsna
Kategoria:

IMG 20220603 112319 Z radością informujemy, że w konkursie „Zamek w dziecięcej wyobraźni. Zamek i jego dzieje” została wyróżniona praca
Heleny Maletki z klasy VIA, uczennicy p. Małgorzaty Szczęsnej.
Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie pracy przedstawiającej własne wyobrażenie Zamku Królewskiego w Warszawie, jego wnętrz bądź otoczenia w dowolnie wybranym okresie historii (od średniowiecza do czasów współczesnych). Uczniowie mogli zilustrować  zarówno ważne wydarzenia rozgrywające się na Zamku lub w jego otoczeniu, jak też życie codzienne wokół monarszej rezydencji lub w jej komnatach. I udało się!

3 czerwca w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród laureatom konkursu. Okazało się, że do rywalizacji przysąpiło 521 uczniów, ze 169 instytucji ze wszystkich 16 województw Polski! Tym bardziej cieszy, że z tak ogromnej liczby prac wybrano i wyróżniono ilustrację naszej uczennicy.

Po wręczeniu nagród laureatom odbyło się niekonwencjonalne zwiedzanie zamku - gra terenowa, podczas której uczestnicy mieli za zadanie odszukać wyznaczone miejsca i wykonać określone z nimi zadania. Dorośli w tym czasie pod opieką przewodnika mieli możliwość poznać niektóre ciekawostki i tajemnice Zamku.

Gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów

Czytaj więcej: Wyróżniony „Zamek w dziecięcej wyobraźni"
Kategoria:

Mazowiecki Kurator Oświaty zorganizował trzyetapowy, interdyscyplinarny Konkursu o Zdrowiu „HIGIEJA”, obejmujący wiedzę z  przyrody, biologii, wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa.
W etapie wojewódzkim zawodnicy mogli zdobyć 52 pkt.
Laureatami zostały wszystkie trzy uczennice, podopieczne p. Sylwii Łojek:

Irmina Dąbrowska

Agnieszka Kluska

Eliza Reda

Gratulujemy i życzymy sukcesów w liceum