BPolkowska
Odsłony: 208

telzaufaniaKażdego roku dzień 17 maja poświęcony jest ogólnoświatowym działaniom związanym z obsługą telefonów zaufania dla dzieci.

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży od 12 lat prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która bezpłatnie pomaga dzieciom, które doświadczyły różnych form przemocy. Telefon jest anonimowy, bezpłatny, całodobowy i dyskretny.

W każdym europejskim kraju pod numerem 116 111 osoby poniżej 18 r.ż. otrzymają potrzebną pomoc i wsparcie.
W telefonie zaufania pracują psycholodzy i pedagodzy – konsultanci. Są profesjonalnie przygotowani do świadczenia pomocy psychologicznej przez telefon oraz online.
Możesz się z nimi skontaktować zawsze, dzwoniąc pod numer 116 111, albo wysyłając wiadomość przez stronę www.116111.pl.

Dzieci i młodzież dzwoniąc pod numer 116 111 mówią o rozpaczy, piętrzących się trudnościach. Nie mówią o swoich problemach w otoczeniu ze wstydu, z obawy, że zostaną zbagatelizowani, albo z poczucia, że dla nikogo nic nie znaczą. W rozmowach z konsultantami odzyskują równowagę i siłę, by stawić czoła swoim problemom. Czasem te rozmowy ratują życie dzieci. Wydrukowane materiały zostaną wysłane do Szkół Podstawowych w województwie zachodniopomorski, celem informowania o telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Nie bój się! Osoby, które Ci pomogą, zadbają o Twoją anonimowość, możesz w rozmowach używać jakiegoś pseudonimu, jeśli tak będziesz się czuł bezpieczniej.
Jeśli faktycznie masz problem, wykręć ten numer, jest bezpłatny. To może zmienić Twoje życie, sprawić, że przestaniesz cierpieć. Warto.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych