Agnieszka Kaczmarczyk

IMG20221212124529

Na początku grudnia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu rozpropagowali w naszej szkole kolejną akcję pomocy dla potrzebujących. Zbierano materiały piśmiennicze, artykuły higieniczne, chemię gospodarczą potrzebne w codziennym życiu. Sami zobaczcie, ile udało się zebrać!

Przed świętami naszym wolontariuszom udało się dostarczyć zebrane podarunki do Domu Dziecka w Siennicy. Wychowankowie oraz Siostry dziękują wszystkim darczyńcom. Wszystkie prezenty bardzo przydadzą się w życiu.  W podzięce, wraz z życzeniami na Boże Narodzenie, otrzymaliśmy śliczne symboliczne drobiazgi.

Dziękujemy rodzicom i dzieciom z naszej szkoły oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę darów dla dzieci z Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy.

Wesołych Świąt

Czytaj więcej: Podsumowanie zbiórki darów do Domu Dziecka w Siennicy
Agnieszka Kaczmarczyk

IMG20221213114312Celem Szkolnego Koła Wolontariatu jest zaangażowanie ludzi młodych do świadomej, dobrowolnej i nieodpłatnej pomocy innym.
Uczniowie, którzy robią coś na rzecz innych, sami też uczą się współpracy, planowania, zarządzania czasem, rozliczania siebie i innych z zadań, których się podjęli. Wolontariat to także szkoła odpowiedzialności za drugiego człowieka, szkoła inicjatywy i przedsiębiorczości, a wreszcie empatii.
Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu trwa cały rok: daje wsparcie osobom potrzebującym, włącza się w zbiórki, organizuje akcje charytatywne.
Wszystkim, którzy 5 grudnia obchodzili swoje święto – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza składamy wyrazy wdzięczności za zaangażowanie w życie społeczne szkoły, środowiska lokalnego, okolic.
Dziękujemy również osobom, które na co dzień wspierają działalność Szkolnego Koła Wolontariatu.

Wesołych Świąt

Czytaj więcej: Życzenia od Szkolnego Koła Wolontariatu
Agnieszka Kaczmarczyk

IMG 20221206 184338

27 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji uczniowie zaangażowani w prace wolontariatu wykonali kotyliony i przeprowadzili w szkole, przy pomocy wychowawców, ankietę.
Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące zachowania w ich klasach, między innymi „Czy jesteśmy dla siebie życzliwi?”
Wyniki ankiet zostały opublikowane na gazetce wolontariatu w szkole i ogłoszone w poszczególnych klasach. Nasi laureaci uzyskali tytuł  Życzliwki Roku 2022

Czytaj więcej: Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Iwona Rojek
samorzd

Pod koniec września odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.
Największą liczbę głosów uzyskali

Uczniowie:
Alicja Kropielnicka (8C) 161 głosów
Mateusz Salach (6C) 83 głosy
Jakub Grębla (8A) 78 głosów
Wiktoria Abramowska (7A) 55 głosów
Oliwia Surmacka (8D) 48 głosów

Nauczyciele:
Honorata Gajowniczek 43 głosy
Ola Kłudecka 42 głosy
Agnieszka Kaczmarczyk 42 głosy
Marzena Sabak 38 głosów
Agnieszka Grabowska 28 głosów

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy

Czytaj więcej: Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/23
Agnieszka Kaczmarczyk

gr

SIEMA!
Uczniowie z wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 1 wraz z opiekunem Panią Agnieszką Kaczmarczyk dnia 21 września uczestniczyli w spotkaniu z Jurkiem Owsiakiem na Starym Rynku.
Zasłużony dla Miasta Mińsk Mazowiecki dyrygent największej ORKIESTRY świata symbolicznie otworzył pierwszą w Polsce ulicę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na pamiątkę tej chwili otrzymał tablicę z jej nazwą.

Czytaj więcej: Spotkanie z Jurkiem Owsiakiem