BPolkowska
Kategoria:

20240715 NA CZYM LATAYBY DZISIAJ CZAROWNICE plakat 2 724x1024Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym MAGIA LOTU. Jeśli jesteście kreatywni i chcielibyście spędzić miło czas w gronie rodziny lub przyjaciół to ten konkurs jest właśnie dla Was!
Konkurs adresowany jest do dzieci, które wraz z członkami rodzin (rodzeństwem, rodzicami lub dziadkami), grupą szkolną lub podwórkową – nie przekraczającą 5 osób – wykona dowolną techniką płaską pracę plastyczną, której hasło, w tym roku, brzmieć będzie: „Na czym latałyby dzisiaj czarownice?”.

Termin składania prac mija 15 lipca 2024 roku.

STRONA KONKURSU (KLIKNIJ>>>)

REGULAMIN KONKURSU (KLIKNIJ>>>)

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (KLIKNIJ>>>)

BPolkowska
Kategoria:

IMG 20240424 123025

 24 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kałuszynie odbył się XV Powiatowy Konkurs Wiedzy „Z Mitologią za pan brat”. Wzięli w nim udział zwycięzcy eliminacji szkolnych z 19 szkół w tym z naszej - Magdalena Jeziorek z klasy 5D oraz Martyna Radomska z klasy 7B.
Okazało się, że eliminacje to była "łatwizna" - konkurs powiatowy to dopiero był trudny! I...

II miejsce zajęła Magdalena Jeziorek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Czytaj więcej: Sukces w XV Powiatowym Konkursie Wiedzy „Z Mitologią za pan brat”
Ewa Zagórska
Kategoria:

20240418 103325 1

18 kwietnia 2024 r. odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski Jednego Wiersza, organizowany przez Szkołę Podstawową im. B. Prusa w Kałuszynie. W konkursie wzięli udział uczniowie z 31 szkół powiatu mińskiego.

Miło nam poinformować, że Liliana Witan, uczennica klasy 2c, znalazła się w gronie laureatów konkursu, zajmując 1 miejsce w kategorii wiekowej uczniów klas 0-III. Lila zaprezentowała się rewelacyjnie.

GRATULUJEMY LAUREATCE I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Czytaj więcej: Recytatorski sukces naszej uczennicy
BPolkowska
Kategoria:

IMG 20240404 091223

W czwartkowy poranek, 4 kwietnia, chętni uczniowie przystąpili do eliminacji szkolnych XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Jednego Wiersza. Jury w składzie pp. Iwona Dróżdż, Justyna Kulma, Ewa Częścik, Bożena Polkowska wysłuchały kilku interpretacji wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. W kategorii klas IV-VI stawka była wyrównana. Tym razem do konkursu powiatowego zakwalifikowała się Gabriela Majchrzak z klasy 5B. W kategorii klas 0-III najlepiej zaprezentowała się Liliana Witan z klasy 2C. Trzy dziewczynki z klasy 1A recytowały bardzo ładnie. Jeszcze tylko troszkę ćwiczeń, garść odwagi i będzie, podobnie jak w starszej grupie, trudno wybrać zwycięzcę.
Gabrysi i Lilianie życzymy powodzenia w etapie powiatowym.

Czytaj więcej: Eliminacje szkolne do XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Jednego Wiersza
Ewa Zagórska
Kategoria:

20240326 111103  Po raz kolejny wyłonieni zostali zwycięzcy konkursu plastycznego na kartkę świąteczną miasta Mińsk Mazowiecki, który w tym roku zatytułowany był „Zielona Wielkanoc”. Uroczyste wręczenie nagród, z udziałem burmistrza, pana Marcina Jakubowskiego, odbyło się 26 marca 2024 r. w Miejskiej Szkole Artystycznej. Wśród nagrodzonych byli także uczniowie naszej szkoły.

W kategorii klas 0-III:
I miejsce – Liliana Witan, kl. II c

W kategorii klas IV-VIII:
Wyróżnienia:
Aleksander Zajączkowski, kl. IV b
Anna Tomaszewska, kl. VII b

Gratulujemy laureatom i życzymy im wielu dalszych sukcesów!

Czytaj więcej: Sukcesy naszych uczniów w konkursie na kartkę wielkanocną miasta Mińsk Mazowiecki
BPolkowska
Kategoria:

IMG 20240311 161720

W poniedziałek, 11 marca 2024r. chętni uczniowie mogli przystąpić do eliminacji szkolnych  47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Jury, w składzie: przewodnicząca p. Ewa Żak oraz pp. J. Kulma, S. Osica, B. Polkowska zakwalifikowało do etapu powiatowego dwóch uczniów z klas 4-6:

Filipa Dylińskiego kl. 6

Kacpra Nowaka kl. 5

Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach "Warszawskiej Syrenki"

Administrator
Kategoria:

Zapraszamy UCZNIW SZK PODSTAWOWYCH kl VII i VIII powiatu miskiego do udziau w konkursieZespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim serdecznie zaprasza uczniów klas VII i VIII do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Rola i życie drzew" pod Honorowym Patronatem Starosty Mińskiego i Nadleśnictwa Mińsk.
Więcej informacji na temat konkursu - w regulaminie.
Termin nadsyłania prac mija 20 maja 2024 roku.

STRONA KONKURSU (KLIKNIJ>>>)

REGULAMIN Z ZAŁĄCZNIKAMI (KLIKNIJ>>>)

BPolkowska
Kategoria:

wp1W dniu 7 marca odbyły się eliminacje powiatowe 46. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Uczestniczyła w nim Małgosia Piechnik z kl. 8B. Podziwiamy ją za to, że podjęła się reprezentować naszą szkołę w konkursie.
Kto chciałby zobaczyć niektóre pytania, ewentualnie przygotować się do przyszłorocznego testu może zajrzeć na stronę konkursu.

STRONA KONKURSU (KLIKNIJ>>>)

wp2   wp3