BPolkowska
Kategoria:

Maj jest szczególnym miesiącem w Polsce, gdyż w pierwszych trzech dniach obchodzone są trzy ważne święta:

1 MAJA
1maja1 maja przypada Święto Pracy, obchodzone od ponad wieku w wielu krajach świata. Upamiętnia ono strajk robotników w Chicago z 1886. W Polsce zostało ogłoszone w 1899 roku. Świętem państwowym zostało ogłoszone w 1950r. 

WIĘCEJ

2 MAJA
2maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest od 2004 roku. Każdego roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.

WIĘCEJ

3 MAJA
3maja Konstytucja 3 Maja kształtowała ustrój Rzeczypospolitej zaledwie przez kilkanaście miesięcy. Po jej upadku stała się niedoścignionym wzorem i symbolem marzeń o niezawisłości państwa i wolności jego obywateli. Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1791 roku. Od 1946 roku świętowanie tego dnia było zakazane przez władze aż do 1990 roku.

WIĘCEJ

Czy znasz swoją Ojczyznę?

Zapraszamy Was do skorzystania m.in. z materiałów online, które proponuje platforma Polska to lubię. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ uczymy się poprzez  zabawę:
– ćwiczenia związane z polskim hymnem, historią godła, uzupełnianie luk w tekście, interaktywną oś czasu historii Polski i Europy;
– Polskie legendy;
– filmy: „Polska z lotu ptaka”, listę polskich „NAJ”;
– gry planszowe, gry interaktywne, krzyżówki, quizy o Polsce;
– mnóstwo ciekawie przygotowanych krat pracy.
LINK

BPolkowska
Kategoria:

2W bibliotece oprócz obejrzenia wystawki związanej tematycznie z Dniem Języka Polskiego, wypożyczenia książek, uczniowie mogą poczytać wierszyki „łamiące języki”. Naszpikowane są one charakterystycznymi dla polszczyzny literami, a szeleszczące głoski utrudniają wymawianie. Tylko wybrańcom udaje się przeczytać teksty bez błędu.

BPolkowska
Kategoria:

Uczniów, którzy pragną wymienić książki lub zapomnieli wypożyczyć lekturę 

zapraszam do biblioteki szkolnej

we wtorek (5 stycznia) i w piątek (8 stycznia) w godzinach 9.30 - 12.30.

ksika01

Administrator
Kategoria:

may kupon

 

Drodzy rodzice, uczniowie oraz nauczyciele. Zimą w bibliotece naszej szkoły odbywa się „Mikołajkowy kiermasz książek”. W tym roku, innym niż poprzednie, zapraszamy do skorzystania z propozycji Księgarni Tuliszków. To m.in. z jej oferty Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim korzysta od lat.

Oto link do nowego katalogu księgarni z Tuliszkowa: 

Czytaj więcej: Wirtualny kiermasz książek

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych