BPolkowska
Kategoria:

IMG 20240112 102412Komiks – nierozerwalne połączenie testu i ilustracji. Znany od ponad stu lat. Może warto zajrzeć do komiksów, które czytali wasi dziadkowie i rodzice?
Jonka, Jonek i Kleks to seria komiksów dla dzieci, które powstały dzięki Szarlocie Pawel. Może mniej znana niż Kajko i Kokosz czy Tytus, Romek i A’Tomek, ale na pewno wara uwagi. Uwagę przykuwa Kleks, wymyślony bohater, który żywi się atramentem (płyn, którym napełniane są pióra – poprzednicy długopisów).
Nastoletnie rodzeństwo - Jonka i Jonek bierze udział w fantastycznych przygodach, które inicjuje właśnie Kleks.

Administrator
Kategoria:

marzec 2023

Nie musimy sięgać po reklamowany produkt i zbierać opakowania od niego licząc na zdobycie książki Michała Rusinka.

Wystarczy zajrzeć do biblioteki szkolnej i wybrać jeden z dostępnych tytułów tegoż autora.

Zapraszam!

BPolkowska
Kategoria:

Polecam dwie serie książek dla uczących się czytać

  • Już czytam sylabami – Seria polskich autorów. Wyróżnia ją ciekawa, wciągająca akcja i atrakcyjna szata graficzna. Duża czcionka i sylaby w słowach wyróżnione kolorem pomagają w czytaniu. Podobnie jak w siostrzanej serii Już czytam końcu znajdziemy zadania sprawdzające rozumienie przeczytanej historii.  
  • Czytamy sylabami – Seria opowieści dla najmłodszych czytelników, którzy mogą dowiedzieć się, jak wzmocnić relacje z innymi, pokonać przeszkody, a także poprawić swoje zachowanie. Krótkie teksty, duża czcionka i słowa podzielone na sylaby wyróżnieniem kolorystycznym zachęcają do sięgania po te niewielkie książeczki.

luty 2024   luty 2024

BPolkowska
Kategoria:

Po raz kolejny uczniowie klas pierwszych biorą udział w ważnej kampanii, która namawia do czytania i promuje czytelnictwo. „Mała książka – wielki człowiek” jest dopełnieniem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Podczas pierwszej wizyty w bibliotece wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali książki pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak. Rodzice nie zostali pominięci. Dla nich przeznaczony jest przewodnik „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.
Życzę miłej lektury

IMG w mini   IMG mini przewodnik

BPolkowska
Kategoria:

Sleeveface

Zespół  Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim zaprasza uczniów klas 5-8 do udziału w V Powiatowym Konkursie Fotograficznym “Sleeveface z książką”.
Sleeveface to zabawa polegająca na dopasowywaniu okładek książek do różnych sytuacji, ludzi i miejsc. Wystarczy więc wybrać okładkę książki, sprytnie wmontować ją w zdjęcie części swojej twarzy lub sylwetki i zrobić sleeveface.
Liczymy na Waszą kreatywność, wyobraźnię i poczucie humoru :)
Więcej informacji w regulaminie konkursu.
Termin składania prac mija 7 marca 2024 r.

STRONA KONKURSU (KLIKNIJ>>>)

REGULAMIN KONKURSU (KLIKNIJ>>>)

ZAŁĄCZNIKI DO REGULAMINU (KLIKNIJ>>>)

BPolkowska
Kategoria:

zapusty 8 lutego

Lepiej czytać przy jedzeniu, niż nie czytać wcale.
Życzę smacznych pączków i ciekawej lektury.

Administrator
Kategoria:

W  bibliotece szkolnej uczniowie znajdą książki w języku ukraińskim

 1u 2u 3u

Zapraszamy

Justyna Kulma
Kategoria:

1703672909639

     Późnojesiennym przedpołudniem Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim  gościła panią Joannę Olech – autorkę m.in. „Dynastii Miziołków”, „Poppintroków”, „Gdzie diabeł mówi… do usług!” czy „Pompona z rodziny Fisiów”.
     Podczas spotkania okazało się, że pani Joanna Olech, nie tylko pisze wesołe książki dla dzieci ale też umie rozbawić i pobudzić wyobraźnię młodych. Przekonywała dzieci do wykonywania zawodu pisarza argumentując, że do tej pracy nie trzeba posiadać specjalnego wykształcenia oraz, że żywa wyobraźnia (czytaj zmyślanie) mogą się bardzo w tej profesji przydać. Autorka zaprezentowała najnowszą książkę, czyli „Miziołki wracają, czyli Kaszydło rządzi!”, m.in. jej futrzastego bohatera w postaci maskotki. Przybliżyła historię Pompona i jego rodziny własnoręcznie rysując przesympatyczne smoki. Inicjowała konkursy i zgadywanki angażując młodych czytelników. Publiczność reagowała żywiołowo, a autorka odpowiadała na pytania zadawane przez ciekawskich czwartoklasistów z SP i oraz uczestników konkursu „Czytam, bo lubię”.
     Po spotkaniu do pani Joanny Olech ustawiła się długa kolejka po autograf na świeżo zakupionej lub przyniesionej z domu książce.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z panią Joanną Olech