BPolkowska
Kategoria:

bookcrossingCzym jest bookcrossing?

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania  te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych.
Obecnie znajdowanie nowych domów dla przeczytanych książek może stanowić przykład "zero waste" literatury.

Administrator
Kategoria:

niezapominajki15 maja w Polsce obchodzone jest święto przyrody i ekologii znane jako Dzień Polskiej Niezapominajki. Akcję, trochę na przekór Walentynkom, zapoczątkował w 2002 prowadzący „Ekoradio”, redaktor radiowej Jedynki - Andrzej Zalewski, który na symbol kwiatowy naszego kraju zaproponował skromny kwiatek – niezapominajkę.
Redaktor Zalewski zwrócił uwagę, że ekologia to nie tylko rezerwaty, parki i pomniki przyrody. To także każde działanie, które możemy wykonać codziennie np. oszczędzając wodę, energię, segregując śmieci czy dbając o czystość lasu.
Święto jest uniwersalne, gdyż przypomina nie tylko o bogactwie i pięknie ojczystej przyrody, ale także o osobach, które kochamy, o zdarzeniach i sytuacjach, które warto pamiętać, o budowaniu dobrych relacji z najbliższymi.
Dzień ten niesie przesłanie „nie zapomnij o mnie”

Czytaj więcej: 15 maja – Dzień Polskiej Niezapominajki
Administrator
Kategoria:

european union 1328255 1280 KopiaDzień Europy-święto państw europejskich, które obchodzone jest 5 lub 9 maja. W krajach, które są członkami Rady Europy, a nie są członkami Unii Europejskiej, preferowane jest obchodzenie Dnia Europy 5 maja, natomiast w państwach Unii Europejskiej obchodzi się go oficjalnie 9 maja.

 

Czytaj więcej: Dzień Europy
BPolkowska
Kategoria:

dzienbibliotekarza

8 maja - Uporządkuj swoją bibloteczkę domową. Przygotuj do zwrotu książki wypożyczone od kolegów, z bibliotek itp.

9 maja - Idź na spacer. Zrób zdjęcie miejscu, które może być ilustracją do Twojej ulubionej książki.

10 maja - Zajrzyj do biblioteki. Oddaj książki przeczytane, wypożycz ciekawą lekturę.

11 maja - Postaraj się przeczytać połowę wypożyczonej książki. Może ktoś zrobi Ci zdjęcie, gdy będziesz pochłonięty lekturą?

12 maja - Załóż folder/plik/zeszyt z ważnymi/ciekawymi/śmiesznymi cytatami z książek. Nie zapomij zapisać autora sentencji.

13 maja - Z kolegami zrób quiz książkowy - sami ułóżcie pytania do znanej książki. Ciekawe, kto będzie miał najwięcej prawidłowych odpowiedzi?

14 maja - Weź do ręki książkę kucharską i wybierz łatwy przepis. Ugotuj coś smacznego dla rodziny.

15 maja - Zacznij czytać książkę, którą odkładałeś już od dłuższego czasu. Może stanie się Twoją ulubioną lekturą?

Administrator
Kategoria:

booktargW dniach 6-12 maja, po raz trzeci, odbędą się Wirtualne Targi Książki BookTarg.
Poprzednie dwie edycje obejrzały prawie 2 mln widzów. W tegorocznej weźmie udział ponad 50 wydawnictw oraz księgarni, które będą prowadziły sprzedaż wybranych tytułów w ramach wirtualnych stoisk na Allegro. Czytelnicy będą mogli spotkać się ze swoimi ulubionymi polskimi i zagranicznymi pisarzami. Każdy miłośnik czytelnictwa znajdzie coś dla siebie wśród różnorodnych bloków tematycznych.
Wirtualne Targi Książki BookTarg organizowane są wewspółpracy trzech firm: Allegro, lubimyczytać.pl oraz Legimi.
Zapraszamy

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych