BPolkowska
Kategoria:

IMG c27 kwietnia w bibliotece szkolnej w kameralnym gronie odbyło się spotkanie miłośników małych zwierzątek myszowatych.
Wzorując się na książce „Dzieci z Bullerbyn”, gdzie Olle Erikson przyprowadził do szkoły Svippa, Lisa – Pontusa, zainteresowani przynieśli swoich pupili. Okazało się, że biała Ebola i brązowy Okruszek są przyjaźnie nastawione do ludzi, ale nie chciały opuszczać bezpiecznych rąk właścicieli. To dobrze, gdyż ze względu na dużą różnicę w rozmiarach zwierzątek nie wiemy, jak zakończyłoby się takie spotkanie.
Zwierzęta te są często mylone – oba gatunki mają długi ogon, małe łapki, wydają piskliwe dźwięki i szybko poruszają się po ziemi. Przyjrzyjmy się kształtowi głowy i oczu. Pyszczek myszy jest mały, wysunięty do przodu i ma trójkątny kształt, szczur ma pyszczek bardziej płaski, ale większy. Oczy myszy są okrągłe, szczura nieco podłużne.
Hodowcy wymienili się doświadczeniami związanymi z hodowlą małych zwierzątek. Przejrzeli też dostępną literaturę na ten temat.
Papiszon Miziołka miał rację. Szczurek to bardzo inteligentne zwierzę.

Czytaj więcej: Myszowate w bibliotece
BPolkowska
Kategoria:

Dużo uśmiechów z okazji Dnia Kobiet

tulips

BPolkowska
Kategoria:

Szare bure i pstrokate, 
wszystkie koty za pan brat,
mają drogi swe i płoty,
po prostu koci świat.

I o tym kocim świecie możemy przeczytać w książkach z biblioteki szkolnej.

Collage 1Collage3

Zapraszam

BPolkowska
Kategoria:

20220112 121845Do biblioteki zostały zakupione książki, które od 2021 r. znajdują się na liście lektur

BPolkowska
Kategoria:

IMG 20211125 155623 Pierwszy pluszowy niedźwiadek został uszyty niewiele ponad sto lat temu. Błyskawicznie zyskał wielką popularność. Każda dziewczynka i każdy chłopiec bardzo chcieli go mieć. Puchate pluszowe futerko stało się ucieleśnieniem tego, co dobre, ciepłe i delikatne

Miś Uszatek:
Został stworzony przez poetę Czesława Janczarskiego oraz grafika i ilustratora Zbigniewa Rychlickiego w 1957r. Początkowo był bohaterem opowiadań, które ukazywały się w miesięczniku „Miś”. Pierwsza książka o jego przygodach została wydana w 1960 pod tytułem "Przygody i wędrówki Misia Uszatka".
Czy wiesz, że imię Uszatkowi nadały dzieci w wyniku konkursu?

Czytaj więcej: Dzień Misia
Administrator
Kategoria:

W dniach 16-17 listopada 2021 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim odbył się X Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Jury wyłoniło laureatów. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

W kategorii klas I-III

3 miejsce: Weronika Dąbkowska, kl. IIIC, op. p. Mirosława Matak,

W kategorii klas  IV-VI

3 miejsce Zofia Bogusz, kl. VD, op. p. Magdalena Dąbrowa

Wyróżnienie: Mikołaj Ptasiński,  kl.VD, op. p. Magdalena Dąbrowa

Gratulujemy