Konkurs Recytatorski “Warszawska Syrenka” prowadzony jest metodą wielostopniowych eliminacji, a finał ma miejsce w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, rozwijanie talentów recytatorskich i pasji do słowa mówionego wśród dzieci i młodzieży, ale również wyrobienie nawyku czytania i popularyzacja literatury. 12 marca w bibliotece szkolnej dwadzieścioro uczniów naszej szkoły zaprezentowało swoje umiejętności recytatorskie, deklamując wiersze oraz fragmenty prozy dowolnych autorów. Jury oceniało wystąpienia uczestników w trzech kategoriach wiekowych, biorąc pod uwagę takie kryteria, jak: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę wymowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Na zakończenie konkursu uczniowie otrzymali za udział pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Do etapu miejskiego, który odbędzie się 25 marca w Miejskim Domu Kultury, zakwalifikowali się:
w kategorii klas I-III: Lilianna Paczuska z kl. 1b, opiekun p. Anna Gizińska, Liliana Witan z kl. 3c, opiekun p. Ewa Zagórska;
w kategorii klas IV-VI: Julian Paszkowski z kl. 5a, opiekun p. Hanna Wielgołaska, Kacper Nowak z kl. 6a, opiekun p. Justyna Kulma;
w kategorii klas VII-VIII: Lena Głażewska z kl. 7b, opiekun p. Iwona Dróżdż, Patrycja Krążała z kl. 7b, opiekun p. Iwona Dróżdż.
Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki.



