BPolkowska
Odsłony: 88

Maj jest szczególnym miesiącem w Polsce, gdyż w pierwszych trzech dniach obchodzone są trzy ważne święta:

1 MAJA
1maja1 maja przypada Święto Pracy, obchodzone od ponad wieku w wielu krajach świata. Upamiętnia ono strajk robotników w Chicago z 1886. W Polsce zostało ogłoszone w 1899 roku. Świętem państwowym zostało ogłoszone w 1950r. 

WIĘCEJ

2 MAJA
2maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest od 2004 roku. Każdego roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.

WIĘCEJ

3 MAJA
3maja Konstytucja 3 Maja kształtowała ustrój Rzeczypospolitej zaledwie przez kilkanaście miesięcy. Po jej upadku stała się niedoścignionym wzorem i symbolem marzeń o niezawisłości państwa i wolności jego obywateli. Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1791 roku. Od 1946 roku świętowanie tego dnia było zakazane przez władze aż do 1990 roku.

WIĘCEJ

Czy znasz swoją Ojczyznę?

Zapraszamy Was do skorzystania m.in. z materiałów online, które proponuje platforma Polska to lubię. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ uczymy się poprzez  zabawę:
– ćwiczenia związane z polskim hymnem, historią godła, uzupełnianie luk w tekście, interaktywną oś czasu historii Polski i Europy;
– Polskie legendy;
– filmy: „Polska z lotu ptaka”, listę polskich „NAJ”;
– gry planszowe, gry interaktywne, krzyżówki, quizy o Polsce;
– mnóstwo ciekawie przygotowanych krat pracy.
LINK

Kategoria:

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych