Polecam dwie serie książek dla uczących się czytać
- Już czytam sylabami – Seria polskich autorów. Wyróżnia ją ciekawa, wciągająca akcja i atrakcyjna szata graficzna. Duża czcionka i sylaby w słowach wyróżnione kolorem pomagają w czytaniu. Podobnie jak w siostrzanej serii Już czytam końcu znajdziemy zadania sprawdzające rozumienie przeczytanej historii.
- Czytamy sylabami – Seria opowieści dla najmłodszych czytelników, którzy mogą dowiedzieć się, jak wzmocnić relacje z innymi, pokonać przeszkody, a także poprawić swoje zachowanie. Krótkie teksty, duża czcionka i słowa podzielone na sylaby wyróżnieniem kolorystycznym zachęcają do sięgania po te niewielkie książeczki.






W śnieżny poranek, 28 listopada 2023 r. uczniowie klasy 1a odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną. Powitała ich pani bibliotekarka ubrana w kolorową świąteczną sukienkę. Pod jej kierunkiem pierwszoklasiści zwiedzali bibliotekę, spacerowali pomiędzy przesuwanymi regałami z księgozbiorami i podziwiali piękne książki 3D. Następnie wzięli udział w zajęciach poświęconych tradycjom bożonarodzeniowym. Obejrzeli góralską legendę zaprezentowaną w teatrzyku kamishibai pt. „Miś i świąteczna choinka”. Pracowali także z interaktywną książką pt. „Boże Narodzenie”, do której dołączone było pióro KAKADU, które uruchamia zakodowane na stronach publikacji teksty i dźwięki. Używając pióra KAKADU, uczniowie sprawdzali swoją spostrzegawczość i wiedzę, rozwiązywali zagadki, słuchali pastorałek i śpiewali kolędy. Potem pracując w grupach układali z puzzli wiersz pt. „Choinka”. Pani bibliotekarka przygotowała również dla dzieci różnorodne zabawy ruchowe, które stanowiły dla nich wielką frajdę. Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonali w parach przestrzenną pracę plastyczną o tematyce świątecznej. Spotkanie z książką przebiegało w miłej atmosferze i było dla pierwszaków prawdziwą przygodą.