Iwona Dróżdż
Kategoria:

IMG 20240430 121050

W dniach 01.03. -15.05.2024 zrealizowaliśmy przedsięwzięcie „Łączy nas taniec, muzyka i sport.” Działanie odbyło się w ramach projektu IOM finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki. Na realizację zaplanowanych zadań otrzymaliśmy 11000 zł. Celem działań integrujących dzieci i młodzież ze społeczności lokalnej i migracyjnej było stworzenie atmosfery tolerancji, wzajemnego szacunku i zrozumienia między różnymi kulturami obecnymi w naszej szkole. Projekt pozwolił nam wesprzeć zapobieganie wykluczeniu i dyskryminacji ze względu na pochodzenie, jednocześnie angażując do dwustronnego procesu integracji społeczność lokalną. Nasze działania  promowały równe szanse dla wszystkich uczniów, niezależnie od ich pochodzenia kulturowego. Dzięki zrealizowanym działaniom stworzyliśmy warunki sprzyjające wymianie i uczeniu się od siebie nawzajem. Integracja szkolnego środowiska doskonale wsparła rozwój umiejętności komunikacyjnych, empatii i otwartości na różnorodność. Zorganizowaliśmy następujące działania:

Czytaj więcej: „Łączy nas taniec, muzyka i sport” podsumowanie
Iwona Dróżdż
Kategoria:

IMG 20240430 113456

W dniach 29 i 30 kwietnia odbył się turniej, w którym uczniowie różnych kultur rywalizowali ze sobą w przyjaznej atmosferze. Każda klasa wystawiła jedną 10 - osobową drużynę, w której byli uczniowie migranckiego i lokalnego pochodzenia. Pozostali uczniowie z klasy kibicowali swoim drużynom. Rywalizacja odbywała się w kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i klasy 4-8. Zwycięska klasa na każdym poziomie otrzymała puchar oraz nagrodę w postaci vouchera na wyjście do kina lub na kręgle, a wszyscy zawodnicy otrzymali słodycze.

Czytaj więcej: Turniej sportowy
Iwona Dróżdż
Kategoria:

2Czy można spędzić Pierwszy Dzień Wiosny w szkole? Okazuje się, że TAK. Społeczność SP1 świetnie bawiła się dziś na Koncercie Muzyki Międzynarodowej zorganizowanym w ramach projektu Łączy nas taniec, muzyka i sport. W atmosferze tolerancji, wzajemnego szacunku i zrozumienia między różnymi kulturami obecnymi w szkole wspólnie śpiewaliśmy światowe szlagiery, a nasze oczy cieszyły tańce uwielbianego zespołu IMPRESS. Dziś niezależnie od pochodzenia kulturowego wszyscy mieliśmy równe szanse, aby zatańczyć do hiszpańskiej piosenki „Macarena". W czasie koncertu mogliśmy degustować słodkie przekąski przygotowane według międzynarodowych receptur. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu realizowanego we współpracy z Międzynarodową Organizacją ds. Migracji.

Czytaj więcej: Koncert Muzyki Międzynarodowej
Iwona Dróżdż
Kategoria:

Messenger creation 3a3b8733 a6bd 4c4c b071 838a7636ae4c

Tuż po podpisaniu umowy rozpoczęliśmy realizację pierwszego działania, czyli AKTYWNA PRZERWA. Integracja dzieci i młodzieży ze społeczności lokalnej i migranckiej odbywa się poprzez wspólny taniec – belgijkę. Nasi uczniowie znają tę zabawę z wcześniejszych dyskotek i lekcji wychowania fizycznego.

Czytaj więcej: Nasze aktywne przerwy
Iwona Dróżdż
Kategoria:

logo IOMPodpisaniem umowy z Międzynarodową Organizacją ds. Migracji 1 marca 2024 roku rozpoczęliśmy realizację projektu finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki. Projekt zakłada wspieranie zapobiegania wykluczeniu i dyskryminacji ze względu na pochodzenie, jednocześnie angażując do dwustronnego procesu integracji społeczność lokalną. Zakłada się promowanie równości i równych szans dla wszystkich uczniów, niezależnie od ich pochodzenia kulturowego. Planowane działania mają na celu stworzenie warunków sprzyjających wymianie i uczeniu się od siebie nawzajem. Integracja będzie wspierać rozwój umiejętności komunikacyjnych, empatii i otwartości na różnorodność. Adresatami naszych działań są uczniowie różnych narodowości, kultur i religii, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.