Kategoria:

Dnia 14 czerwca 2022r grupa świetlicowa wybrała się do Muzeum Ziemi Mińskiej. Było to wyjście na podsumowanie projektu "Zabawa sztuką", jaki realizowaliśmy w świetlicy w obecnym roku szkolnym. Obejrzeliśmy piękne obrazy, zobaczyliśmy, jak dawniej mieszkali nauczyciele oraz zajrzeliśmy do pracowni zegarmistrzowskiej. Na koniec wszyscy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie. 

 

Kategoria:

Na przełomie marca i kwietnia świetlica szkolna zorganizowała konkurs wielkanocny dla klas 0-III. W tym roku motywem przewodnim była pisanka przestrzenna. Ponad 60 dzieci przyniosło przepiękne prace wykonane samodzielnie lub z pomocą rodziców. Jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

KLASY 0:                I – LENA GRABOWSKA 0B
                                  II – LILIANA PIOTRKOWICZ 0A
                                III – ELIZA CHABROWSKA 0A
WYRÓŻNIENIA – LENA WICIK 0A, LILIANA KOZŁOWSKA 0A, MILENA NIYAZOVA 0A, EWA ŁUKASIŃSKA 0B, LILIANA SKUZA 0B

  KLASY I:                  I – OLIWIA ZGUTKA ID
                                II – ZOFIA CACKO IB
                               III – ALICJA ENDZELM IB
WYRÓŻNIENIA – MARCELINA SZYPULSKA IA, ALICJA BUŚKO IA, LAURA NAKONIECZNA IA, WERONIKA ŁYCZKOWSKA IA, TYMON ŚLIWOWSKI IB, ALEKSANDRA KUREK ID, KONRAD DEJER ID

  KLASY II:             I – AGATA KOWALCZYK IIB
                          II – ZUZANNA
ŚLIWOWSKA IIB
                        III – ALICJA CHABROWSKA IIC
WYRÓŻNIENIE – ALEKSANDRA KOSAKOWSKA IIB

 KLASY III:          I – GABRIELA MAJCHRZAK IIIB
                         II – WERONIKA
ŁADNO IIIA
                        III – LENA ZDU
ŃCZYK IIIA
WYRÓŻNIENIA – KALINA DĘBICKA IIIA, WIKTORIA BAREJ IIIC

 ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

 

 

Kategoria:

earth g7cb38925f 640Z okazji Światowego Dnia Ziemi Szkoła Podstawowa nr 6 w Mińsku Mazowieckim zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci z klas I-III z mińskich świetlic szkolnych "Przyjaciele Ziemi". Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie plakatu na którym zostaną  zaprezentowane działania proekologiczne, jakie dziecko może podjąć, aby zadbać o naszą planetę.

Oto wyniki uczniów z naszej szkoły:

MIEJSCE I:
Nadia Piechowicz, kl.3, SP1

WYRÓŻNIENIA:
Klaudia Kunka, kl.2, SP1
Kacper Nowak, kl.3, SP1
Martyna Perl, kl.3, SP1

Gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów w następnych konkursach

Kategoria:

20220328 1035521

W dniach 28 - 30 marca 2022r. z inicjatywy świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Turniej Warcabowy. Ze względu na dużą ilość zgłoszeń trzeba było dokonać podziału na kategorie wiekowe. I tak w poniedziałek rywalizowały klasy młodsze I-III, we wtorek klasy IV-VI, a środa należała do klas VII-VIII. Rywalizacja przysporzyła wiele emocji, były zły szczęścia, ale i łzy smutku. Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym, a w klasach IV-VI rozstrzygnięcie przyniosły dopiero pojedynki każdego z każdym. Ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Czytaj więcej: Szkolny Turniej Warcabowy 28-30.03.2022r.
Kategoria:

Pierwszy dzień wiosny to dzień radosny :)

21 marca 2022r grupa świetliczaków udała się do Liceum Sztuk Plastycznych na zaproszenie tamtejszych pań i młodzieży na warsztaty artystyczne. 

Podczas warsztatów dzieci malowały swoje koszulki specjalnymi farbami do tkanin. Wykonywały też wianki na głowy w kolorowych wiosennych barwach. Nie zabrakło też twórczego ozdabiania twarzy. 

Świetliczaki wróciły w iście wiosennych nastrojach. Powitaliśmy wiosnę kolorowo!

20220321 124504

Czytaj więcej: Warsztaty artystyczne
Kategoria:

"W obliczu zagrożenia, jakie pojawiło się za naszą wschodnią granicą, chcemy wyrazić nasze jednoznaczne poparcie dla narodu ukraińskiego, a w szczególności dodać otuchy naszym rówieśnikom. Jesteśmy z Wami naszymi myślami i sercem!"

Świetliczaki z Kopernika

Drodzy rodzice! Prosimy, rozmawiajcie ze swoimi dziećmi na temat obecnej sytuacji, gdyż one bardzo to przeżywają. 

My, wychowawcy świetlicy, staramy się tłumaczyć naszym podopiecznym ten trudny historycznie moment, staramy się uspokajać ich emocje. 

Razem damy radę! 

20220301 094321ua