Kategoria:

W dniu 14 grudnia 2021r odwiedziły naszą świetlicę uczennice z klasy drugiej Liceum Sztuk Plastycznych wraz z wychowawczynią P. Magdaleną Idycką.

Nasi goście nie przyszli do nas przypadkowo. Zaprosiliśmy ich na warsztaty, aby pomogli nam stworzyć wianki świąteczne na drzwi lub na stół świąteczny.

Świetliczaki wykonały przepiękne prace (z pomocą opiekunów i specjalistów z Liceum Sztuk Plastycznych), a można je obejrzeć w poniższej galerii.

Wesołych świąt!

 

 

Kategoria:

Zgodnie z tradycją koniec listopada oznacza zabawy andrzejkowe. Nie zabrakło ich również w świetlicy.

Były wróżby z kapelusza, wróżby spod kubeczków, wychodzenie butów przez próg, przekłuwanie serca z imionami przyszłych mężów i żon, wróżby online w programie wordwall , przebijanie balonów i taniec z miotłą.

Dzieci "poznały" swoją przyszłość.

Śmiechu było co niemiara! 

 

 

Kategoria:

Jesień to przepiękna pora roku, która obdarza nas swoimi różnorakimi darami. Na jesiennych warsztatach wykorzystaliśmy te dary, aby stworzyć przepiękną pracę - spiżarnię jesienną. 

Kategoria:

Jesień to czas zbiorów w sadzie i w ogrodzie. Na zajęciach dzieci poznały nasze polskie owoce z polskich sadów - jabłka, gruszki, śliwki, winogrona. Rozmawialiśmy na temat tego, dlaczego należy jeść owoce i jak je higienicznie przygotować do zjedzenia. Poznawaliśmy je na kilka sposobów: dotykiem, smakiem, węchem, wzrokiem, a nawet słuchem. Dokonaliśmy opisu każdego z nich (wygląd, kształt, kolor) i porównywaliśmy je między sobą. Nazwę każdego owocu podzieliliśmy na sylaby i na głoski.  A na zakończenie dnia chętne dziewczynki wykonały prace plastyczne.