Kategoria:

Współczesny superbohater nie musi nosić peleryny.

Ostatni moduł projektu uświadomił dzieciom, że w każdym z nich drzemie superbohater. Każdy z nich ma supermoce (talenty, zdolności, umiejętności, itp.), które powinien rozwijać i o które musi dbać. Bohaterem jest mama, która codziennie dba, aby dzieci były zdrowe, czyste i najedzone :) Bohaterem jest tata, który uczy swoje dziecko jeździć na rowerze i dba o jego bezpieczeństwo. Bohaterem może być każdy....

superbohater strona szkoy

Kategoria:

Nikogo nie trzeba przekonywać, że każdy musi dbać o środowisko, abyśmy mogli jak najdłużej cieszyć się pięknem przyrody. Jednak warto ćwiczyć i utrwalać zachowania proekologiczne. Dlatego w ramach projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" w świetlicy odbyły się zajęcia ekologiczne.  Dzieci najpierw oglądały bajkę o segregowaniu śmieci, a następnie samodzielnie dobierały przedmioty do worków na śmieci w odpowiednich kolorach. Stworzony też został ekologiczny kalendarz z wybranymi dniami w poszczególnych miesiącach. Dzieci rozwiązywały rebusy ekologiczne. A jako pracę plastyczną stworzyliśmy pociąg z rolek po papierze toaletowym. Na koniec każdy uczestnik otrzymał "Dyplom Przyjaciela Przyrody". 

 

 

 

Kategoria:

Ogień, woda, ziemia i powietrze - cztery żywioły, bez których człowiek nie mógłby przeżyć. Na zajęciach dzieci poznały ich moc - tę budującą, jak i tę niszczycielską. Dzięki eksperymentom poczuliśmy się jak w laboratorium naukowym:

1. zobaczyliśmy, co dzieje się z ogniem, gdy zabraknie tlenu w słoiku

2. widzieliśmy, jak reakcja sody z wodą i octem powoduje samoistne pompowanie balonu

3. poznaliśmy moc odwracania obrazka przez wodę

4. zasadziliśmy cebulki, by zaobserwować sprawczą siłę ziemi.

Zajęcia zakończyliśmy tańcem żywiołów.

 

Kategoria:

"Zdrowie to jest ważna sprawa!

Obowiązek, nie zabawa!

Dbajcie o siebie w każdej chwili,

byście w zdrowiu długo żyli!"

 

W ramach zajęć z Małym Misiem poznawaliśmy tajniki zdrowego stylu życia, czytaliśmy wierszyki o zdrowiu i wykonaliśmy obrazkową mapę myśli. 

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych