Tymi słowami należałoby opisać dzisiejsze wydarzenie, ponieważ 23.09.2025 r. po raz pierwszy w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego SP1 odbyła się w formie debaty.
Podczas tego spotkania, kandydaci musieli się przedstawić, podać swoje hasło wyborcze i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących pracy i ich pomysłów na działalność samorządową oraz zmian, które już zostały wprowadzone.
Obietnice zostały złożone, teraz czekamy na wybory!
Organizacji i prezentacjom oczywiście towarzyszył ogromny stres, dlatego GRATULUJEMY naszym prelegentom!!! Byliście niesamowicie inspirujący!!!
Publiczności zaś, dziękujemy za stosowanie się do zasad i utrzymywanie pozytywnej atmosfery!
Dzisiejszy dzień to dawka edukacji obywatelskiej - następna w lokalu wyborczym 29.09.2025 r. PRZYJDŹ I ZAGŁOSUJ!
W słoneczny poniedziałek 22 września uczniowie klas 4C i 6D udali się na wycieczkę do Wilanowa. Uczestniczyli w lekcji „Wizyta u króla” podczas której zobaczyli piękne wnętrza letniej rezydencji Jana III Sobieskiego. Zdobyli wiele cennych informacji na temat życia władcy i jego dokonań. Poznali też różne ciekawostki z epoki, w której powstał pałac. Następnie brali udział w lekcji żywej lekcji przyrody, podczas której oglądali najciekawsze okazy roślin w ogrodach pałacowych. Przy okazji poznali gatunki zwierząt zamieszkujących park otaczający siedzibę królewską.
Od 8 do 16 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowe Dni Kropki. Wolontariusze pod opieką p. Agnieszki Kaczmarczyk przygotowali wiele akcji, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły. Każdy mógł wykazać się kreatywnością lub aktywnością fizyczną.
Dnia 1 września 2025 roku o godzinie 10 w hali widowiskowo-sportowej miała miejsce uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2025/2026. Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i wspólnego odśpiewania hymnu szkoły. Pan dyrektor Tomasz Ciechański powitał wszystkich przybyłych. Ciekawszą okazała się część nieoficjalna, w której wystąpił prestidigitator. W przerwach można było zobaczyć popisy zespołu IMPRESS. W wesołym nastroju opubliczność opuszczała halę, a przyświecała im myśl, by w tym roku SIĘGAĆ GWIAZD.