Z okazji Dnia Ziemi Mały Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów klas 1-3 wyjątkową niespodziankę – Szkolną Eko-Strefę.
To był dzień pełen emocji, nauki i aktywnej zabawy!
Wszystko zaczynało się w „biurze”, gdzie każdy uczestnik odbierał specjalną kartę na pieczątki. Aby zdobyć nagrodę, należało wykonać 6 różnorodnych zadań:
spacer po ścieżce sensorycznej,
sprawdzenie wiedzy przy ekologicznym kole fortuny,
logiczne wyzwania, czyli wiosenne kodowanie,
układanie tematycznych puzzli,
segregację „odpadów” poprzez rzut piłeczką do kosza w odpowiednim kolorze,
sportowe wyzwania z kostką aktywności.
Na mecie na każdego czekały urocze breloczki, a w międzyczasie chętne dzieci mogły wykazać się artystycznie przy kolorowankach.
Ogromne podziękowania należą się uczniom starszych klas, którzy wykazali się wielką empatią i cierpliwością. Pomagali młodszym kolegom, podpowiadali, a nawet prowadzili szybkie lekcje skakania na skakance! Dzięki Wam to wydarzenie było super zabawą, która udowodniła, że dbanie o naszą planetę może być czystą przyjemnością!
Dnia 17.04.2026 r. uczniowie kl. 7A, 7B, oraz 7E mieli okazję obejrzeć musicalową wersję "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Dzięki nowoczesnemu spojrzeniu na dramat romantyczny spektakl ten nie tylko zachęcił do zrozumienia i docenienia oryginału, ale również w ciekawy sposób pokazał emocje młodych ludzi poszukujących sposobów na poprawę relacji z bliskimi. Niebanalny scenariusz, baśniowa scenografia, emocjonująca muzyka i taniec oraz świetna gra młodych i utalentowanych aktorów to zdecydowanie te elementy spektaklu, które doceni każdy widz. My byliśmy zachwyceni!
Po przedstawieniu, w nagrodę za dobre zachowanie, spotkała naszą grupę miła niespodzianka - zostaliśmy zaproszeni do wspólnej sesji zdjęciowej z aktorami. To było naprawdę extra przeżycie!
Kolejnym punktem programu naszej wycieczki była kreatywna zabawa w Domu Zagadek. Logiczne łamigłówki, zaskakujące zagadki, ukryte tajemnice, pułapki i skarby to tylko niektóre elementy tej wciągającej przygody. Ponad godzinne zmagania w pokojach pod tajemniczymi nazwami: Pegazus, Podróż, Piramida, Polana, Poza Światem, Password oraz Piraci korzystnie wpłynęły nie tylko na podniesienie endorfin, ale również nauczyły umiejętności współpracy w grupie. Na szczęście wszystkim uczestnikom udało się opuścić pokoje i z tej pełnej przygód podróży wrócić szczęśliwie do domu.
Dnia 20 kwietnia 2026r. komisja w składzie p. Jolanta Rybińska, p. Katarzyna Błaszczak i p. Iwona Rojek, po sprawdzeniu 37 prac konkursowych uczniów z 23 szkół, wyłoniła zwyciężczynię Konkursu gramatycznego Master of English Grammar 2026. Laureatką została Adrianna Leszczyńska ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Jakubowie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Serdecznie gratulujemy laureatom.
W ostatnim tygodniu uczniowie klasy 2b realizowali blok tematyczny „Moje ciało”. Była to fascynująca podróż w głąb ludzkiego organizmu . Dzieci dowiedziały się, jak zbudowany jest człowiek i jaką niezwykłą rolę pełni nasze serce . Teoretyczna wiedza szybko zamieniła się w działanie – uczniowie przygotowali własne atlasy anatomii oraz kreatywne prace plastyczne pt. „Wnętrze człowieka”. Prawdziwą niespodzianką była jednak wizyta wyjątkowego gościa – mamy Wojtka, pani Agnieszki, która jest lekarzem pediatrą. Opowiedziała nam o ścieżce do zawodu lekarza i codziennych wyzwaniach w pracy z małymi pacjentami. Najwięcej emocji wzbudziły ćwiczenia praktyczne! Każdy mógł poczuć się jak profesjonalista: osłuchiwaliśmy bicie serca stetoskopem, zaglądaliśmy do uchai sprawdzaliśmy, jak dbać o kręgosłup . To było inspirujące i pełne wiedzy spotkanie. Na zakończenie wizyty uczniowie uroczyście podziękowali naszemu gościowi , a w zamian otrzymali od pani Agnieszki drobne, miłe upominki . To jednak nie koniec zdrowych wyzwań! Ostatnim tematem zajęć było zdrowe żywienie . Uczniowie samodzielnie układali przepisy na pyszne i kolorowe sałatki . Jesteśmy pewni, że te zdrowe receptury trafią teraz prosto na stół – dzieci obiecały, że przygotują te witaminowe bomby dla swoich rodziców! To był czas pełen nauki, inspiracji i... dobrego smaku!
Na przełomie marca i kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do XIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Jednego Wiersza. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wiesz „O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci” Juliana Tuwima. Jury udało się wybrać najlepszych recytatorów w poszczególnych grupach wiekowych, ale szkoda, że można było zgłosić tylko po jednej osobie, gdyż wybór był bardzo trudny. Awans do konkursu powiatowego uzyskali:
Kategoria klas 1-3 Lilianna Paczuska kl. 2B
Kategoria klas 4-5 Liliana Witan kl. 4C
Kategoria klas 6-8 Kacper Nowak kl. 7A
Dziękujemy wszystkim recytatorom. Laureatom życzymy powodzenia w następnym etapie.
Zapraszamy uczniów klas I-III, IV-VI i VII-VIII do udziału w XVII Powiatowym Konkursie Wiedzy OMNIBUS 2026
Konkurs składał się będzie z dwóch etapów:
I szkolnego – polegającego na rozwiązaniu testu (45 minut), który wyłoni jednego zwycięzcę w każdej kategorii wiekowej.
II powiatowego – będącego rywalizacją indywidualną przeprowadzoną w kilku rundach. W II etapie będą uczestniczyć zwycięzcy I etapu. Zadaniem uczestników będzie udzielenie odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin wiedzy, np. przyrody, matematyki, informatyki, sztuki, historii i języka polskiego.
Etap powiatowy odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim przy ul. Kopernika 9.
Zgłoszenie szkoły do udziału w Konkursie prosimy przesłać pocztą elektroniczną do 20.04.2026 r.
Wszystkim szkołom chętnym do wzięcia udziału w rywalizacji prześlemy drogą elektroniczną zestawy pytań. Zestawy dostosowane będą do grup wiekowych: uczniów z klas I-III, IV–VI i VII–VIII.
Z myślą o nadchodzących świętach i swoich nauczycielach, dzieci z klas 1-3 samodzielnie przygotowały wyjątkowe upominki. Wszystko zaczęło się kilka dni wcześniej od małego ziarenka.
Uczniowie posiali owies i cierpliwie czekali na pierwsze kiełki , pielęgnowali uprawy , a kiedy zielona „trawka” wyrosła gęsta i soczysta, nadszedł czas na finał!
Dzieci własnoręcznie przygotowały kolorowe pisanki i barwne kwiaty , dodające stroikom radosnego, wiosennego charakteru. Tak przygotowane upominki wywołały duży uśmiech na twarzach obdarowanych .