Sylwia Osica

000a1fe5 c588 4e7f a069 a70d183bc30f

 Uczniowie klasy 2b ostatnie dwa miesiące przed wakacjami spędzili bardzo aktywnie. Wykonywali wiele prac plastycznych i technicznych, uczestniczyli w różnych zajęciach eksperymentalnych i ruchowych, poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także mieli okazję przenieść się w świat nauki w wirtualnej rzeczywistości przy wykorzystaniu okularów VR. Dzieci z olbrzymią radością brały też udział w przedstawieniu dla rodziców, które zostało zorganizowane z okazji Dnia Rodziny. Dużo emocji zapewniła naszym pociechom wizyta w gospodarstwie pszczelarskim, a wycieczka do piekarni oraz sali zabaw stały się głównymi atrakcjami Dnia Dziecka. Maraton uciech zakończyło wyjście do kina oraz wodne harce na basenie. Ten rok szkolny dobiega już końca, ale po wakacjach wrócimy otwarci na nowe przygody 🙂

W ramach prezentu z okazji Dnia Dziecka, uczniowie klas II B i II D pojechali na wycieczkę do AKADEMII PIEKARZA GRZYBKI w Warszawie. Dzieci obserwowały pracę piekarza, poznając jednocześnie tajemnice i techniki powstawania pieczywa. Miały też okazję same przygotować wypieki. Tuż po warsztatach, wychowankowie pojechali do sali zabaw JUNGLE ACADEMY. Mogli tam uwolnić swoje emocje w magicznym lesie pełnym niespodzianek i dowiedzieć się wielu ciekawostek o Ekwadorze podczas zajęć prowadzonych przez animatorów. Dzieci wróciły zachwycone.

Czytaj więcej: Działania klasy 2b
Administrator

W maju i  czerwcu uczniowie klas 1 i 3 zrealizowali ostani moduł ogólnopolskiego projektu matematycznego "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki". Ostatnim miejsce, gdzie szukali powiązań z matematyką była biblioteka. W trakcie lekcji uczniowie  odkryli związki matematyki z książkami i bibioteką. Udali sięw wizytą do szkolnej biblioteki, gdzie mieli  okazję do zbierania i analizowania danych, przeliczania i porównywania. Nie zabrakło także elementów związanych z czasem i kalendarzem, które w pracy biblioteki są bardzo istotne. W ostatnim module dzieci  po raz kolejny przekonały się, jak matematyka jest wszechobecna w ich życiu każdego dnia. Zajęcia te były  doskonałą okazją do zachęcenia uczniów i uczennic d do korzystania z zasobów bibliotek.

 1 32 3

Czytaj więcej: Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki - moduł VIII
Ewa Zagórska

20240620 DSC2049 1

„Mama” i „Tata” to chyba dwa najpiękniejsze dla dziecka słowa, bo symbolizują dwie najważniejsze dla niego osoby na świecie. Dlatego też uczniowie klasy 2c postanowili uczcić obchodzone w maju i w czerwcu rodzicielskie święta, przygotowując przedstawienie. W programie były wiersze, śpiewy i układy choreograficzne, a wszystko w ramach pełnej humoru „Gali Top Rodzice 2024”. Scenariusz przedstawienia oparty był na wybieraniu najlepszego rodzica w różnych kategoriach: Mama SIŁACZKA, Tata OGARNIACZ, Rodzic MULTIZADANIOWIEC. W nominowanych do nagrody dorosłych wcieliły się oczywiście dzieci przebrane w odpowiednie stroje i wyposażone w rekwizyty. Jak się okazało, na „Gali Top Rodzice 2024” nie było przegranych. Wszyscy nominowani zostali nagrodzeni i otrzymali medale. Po zakończeniu występów, młodzi artyści rozeszli się do swoich rodziców, aby obdarować ich własnoręcznie wykonanymi upominkami, a następnie zaprosili do wspólnej muzycznej zabawy w kole. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek. Było wesoło i wzruszająco jednocześnie, ale przede wszystkim – bardzo rodzinnie..

Czytaj więcej: Są takie słowa… - Dzień Mamy i Taty w klasie 2c
Sylwia Ptaszyńska
kowrUczniowie klas I-V w roku szkolnym 2023/2024 zostali objęci "Programem dla szkół".
Teraz koordynator przesłał do wypełnienia ankietę przez opiekunów dzieci biorących w nim udział .
Uprzejmie prosimy rodziców uczniów klas I-V o jej wypełnienie.
Link do formularza (KLIKNIJ>>>)  

Administrator

1

 

W dniu 13.06.2024 r. klasy 5b i 6c oraz troje uczniów z 5c wybrało się na wycieczkę do Łodzi. W programie zaplanowane było zwiedzanie ZOO Orientarium oraz Muzeum Włókiennictwa.

To był przyjemny dzień, podczas kórego mogliśmy podziwiać bioróżnorodność natury, ale i rozwiązania architektoniczne w ZOO. Ponadto dowiedzieliśmy się trochę o przemysłowej naturze Łodzi, a następnie spędziliśmy pożyteczny czas oglądając wystawę w Muzeum Włókiennictwa i biorąc udział w ciekawych warsztatach dotyczących projektowania fabryki marzeń lub urbanizacji.

Na końcu naszej wizyty wzięliśmy udział w pokazie maszyn w ruchu.

Prowadzący włączył tylko 3 maszyny, zaznaczając, że na hali fabrycznej było ich znacznie więcej, zatem i hałas był poza granicami rozsądku. Podczas tego pokazu omówiona został specyfika pracy w dawnych fabrykach włókienniczych oraz kwestie zarobkowe i problemy socjalne.To była pouczająca lekcja.

 

 

Czytaj więcej: Wycieczka klas 5b i 6c do Łodzi
Tomasz Ciechański

2

 Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika
w Mińsku Mazowieckim

serdecznie zaprasza
rodziców dzieci przyjętych do klas I i oddziałów przedszkolnych,

na spotkania organizacyjne, które odbędą się 17 czerwca 2024 r. (poniedziałek)

o godz. 17.00 oddziały przedszkolne tzw. „zerówki”

o godz. 17.45 klasy pierwsze

Spotkania odbędą się w hali widowiskowo-sportowej