1 2 1

Dzieci z klasy 2a, 2b, 2d, 3a i 3d brały udział w trzeciej  lekcji  na żywo pt. „Świąteczne podróże” w ramach Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Wirtualne podróże”. Tym razem uczniowie zdobywali informacje na temat zwyczajów świątecznych pielęgnowanych zarówno w Polsce jak i w innych krajach. Odwiedziliśmy między innymi Wioskę Świętego Mikołaja i poznaliśmy różne świąteczne ciekawostki ze świata. Dzieci szukały odpowiedzi na pytania: Jakie podróże warto zaplanować w świątecznym czasie? Co kojarzy się ze świętami? Do jakich zwierząt można porównać renifery? Kto pomaga Mikołajowi? Czy świąteczne drzewka wszędzie wyglądają tak samo? Podczas lekcji dzieci wykonały kolejne twórcze notatki wizualne do „Albumu Wirtualnego Podróżnika”. Lekcja ta bardzo nam się podobała. Wprowadziła nas w nastrój świąteczny. Dziękujemy za kolejną dawkę wiedzy.